Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért felesleges pénz kidobás...

Miért felesleges pénz kidobás a pszichológus?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy kontárról van szó, akkor nem az. Szerintem az ember saját mentális egészsége az egyik lehető legjobb befektetés, mert az élet összes területén megtérül.
2019. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül az, de a jó szakember ritka, mint a fehér holló.
2019. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem is kerül pénzbe, van ingyenes opció is.

Amcsi filmek miatt hiszik azt sokan, hogy fizetni kell?

2019. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Egy jó pszichológus egyáltalán nem pénzkidobás, sőt, akár életmentő is lehet.

Az már más kérdés, hogy a pszichológusok 99%-a (vagy mindenesetre jó nagy százaléka) többet árt, mint használ.

2019. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Én a pszichósokkal együtt tanultam az egyetemen, legtöbbjük azért volt ott, mert "kell egy egyetemi végzettség" és tűnt könnyű szaknak vagy valahogy elszórakozták az órákat és átcsúsztak a vizsgákon. Háromnegyedük kb komolytalan volt, így kétszer is átgondolnám, hogy forduljak-e ilyen 'szakemberhez'. Nyilván vannak kivételek itt is, de megtalálni nem könnyű feladat.
2019. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges pénzkidobás, szerintem sokat segíthet egy jó szakember. Az enyém is 30 perc beszélgetés után (akkor látott életében először) olyanokat mondott, hogy csak néztem, annyira beletalált dolgokba, mintha évtizedek óta ismerne. Azóta meg persze egyre többet is tud rólam, és ennek megfelelően "kezel", hosszú folyamat, de érzem a pozitívumait annak, hogy járok. Csak nehéz olyat találni, aki tényleg jó, tud segíteni, nem pénzéhes (egy bizonyos szint felett) és "passzol" is a pácienshez. Mert hiába akármilyen jó,ha közben nem tudjátok megtalálni a közös hangot, ha nem szimpatikus, ha nem olyan a stílusa, akkor lehet, hogy nem haladtok semmire.
2019. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! A kérdésedről süt, hogy megerősítésre vágysz. Hát én megteszem! Éljen az önigazolás!

Vesszenek a gonosz pszichológusok! Az a szakma nem ismeri a saját határait, nincs célértéke, nem tudja megmondani, hogy mi is a normális. Csupa link semmirevaló! Fúj!

Érzed, mennyivel jobb? Már nem csak egy címkét ragasztottunk rájuk, hanem egy listát. Ez most kitart egy darabig. Szerintem neked most ennyi elég is, ne olvass tovább!


Ha ettől többre vágysz, olvasd el Szendi Gábor a Nő felemelkedése és tündöklése c. könyvét, amelyben legalább 100 oldalon osztja a szakma visszásságait, tudományos alapossággal. Nála más könyvekben is találsz a témába vágó teljes fejezeteket. Talán ha ennyi energiát fordítasz a megismerésre, meg tudod különböztetni a hasznos és a káros összetevőket.

2019. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van akinek nem felesleges!
2019. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!