Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól nincs...

Antidepresszánstól nincs libidóm? Miatta nem érzek semmit érzelmileg?

Figyelt kérdés

Pár hete szedem a Cipralexet, de egyáltalán nincs libidóm +Frontint is szedek esetenként éjszaka. Nemrég újra összekeveredtem egy jelentős személlyel akit nagyon szerettem, és nagyon fura, hogy most nem érzek semmit, pedig a vele kapcsolatos dolgokat mindig nagyon szélsőségesen éltem meg, most viszont tényleg ürességet érzek, de lehet azért, mert most tudtam csak elengedni végleg, hogy láttam és átéltem, hogy tényleg nem működne már ez az egész köztünk. De úgy érzem, mintha a gyógyszer miatt érzelmileg "elbutultam" volna, tompa vagyok, de persze segít is a gyógyszer, nem érzem már magam egyáltalán olyan rosszul, mint előtte, csak fura ez a semmilyenség.

Remélem érthetően írtam le, aki volt hasonló helyzetben kérlek írjatok. 20/N


2019. aug. 21. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Barátnőmnél ugyanez van, csak ő ezt nem akarja elfogadni, mondjuk ő nem ezt szedi. Beszélj a pszichiáterrel.
2019. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre örülj annak, hogy nem érzed magad rosszul, az üresség érzés azért is van, mert ugyan már nem vagy rosszul, de még az átélt trauma nem halványodott el eléggé. Élvezd egyelőre, hogy nincs az a szörnyű érzés, ami a gyógyszer előtt volt. Hidd el, ha a lelked rendben lesz és feledésbe merül az előző rossz időszak, akkor széplassan visszatérnek az érzések is. A Cipralex valóban kissé egykedvűvé tesz, de fogd fel úgy, hogy ezt most egy darabig szedni kell mert meggyógyít, aztán majd széplassan el lehet hagyni. A gyógyszerek mellé viszont nagyon nagyon fontos, hogy pszichológussal is rendszeresen beszélj és majd ő segít eldönteni, hogy mikor hagyhatod abba a gyógyszerszedést (ne magadtól döntsd el, mert visszajöhet az alapbetegség, amire felírták a gyógyszert!)
2019. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen..., tehát legyen célod a gyógyszer elhagyása.
2019. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miota szeded? Nekem az elso 2-3 honapban volt ilyen gondom, utana visszaallt a rendes kerekvagasba a libidom. Bar en az erzelmi uresseget nem tapasztaltam, en Escitilt szedek, hatoanyagban lenyegeben ugyanaz, mint a Cipralex.
2019. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2

Köszi, próbálom szokni és persze, hogy jó, hogy végre nem érzem olyan pocsékul magam mint előtte, de mégis kicsit megijeszt most még ez az "üresség", remélem úgy fog történni, ahogy írod!

#4

Még csak 2-3 hete, de már előtte is baj volt a szexuális vágyammal, igazából mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, amíg szedtem pont, hogy volt, ezért is fura. Mellesleg nagyon sokat kezdtem el aludni, legalábbis többet, mint a szokásos és étvágyam sincs igazán.

2019. aug. 21. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, igen ez az üresség érzés ez igazából még annak a része, ami miatt a gyógyszert szeded (illetve hát ugye annak az állapotnak az elszenvedésének az utóhatása, elvégre ez egy elég nagy trauma az embernek). Szóval nyugi, egyelőre csak örülj neki, hogy jobban vagy, végre nyugi van, jól tudsz aludni. Gyógyulóban vagy, hagyj időt magadnak.
2019. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...egyébként pszichológushoz jársz? Elengedhetetlen része a kezelésnek. Én sem hittem, hogy a bogyókon kívül bármilyen beszélgetés is segítene, de amilyen szkeptikus voltam, annyira megdöbbentem, hogy már a 2. alkalom mennyit segített.
2019. aug. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!