Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOTE Pszichiátriai osztályát...

SOTE Pszichiátriai osztályát evészavarral valaki megjárta már?

Figyelt kérdés

Amennyiben igen, mik a tapasztalatok?


25/N



2019. aug. 23. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én evészavarral és mint ahogy a végén kiderült borderline miatt voltam benn. Mire vagy kíváncsi konkrétan?

19/L

2019. aug. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a válaszod.

Amire kíváncsi volnék, az a hatékonyság, napok menete, mennyi figyelmet kaptál, mikor voltál, hogy vagy most? Mennyit töltöttél bent, milyenek a körülmények, stb...

2019. aug. 23. 09:43
 3/6 anonim válasza:
100%

Én egy hónapig voltam ott. Nagyon figyelmesek voltak velem, minden nap volt súlymérés, utána bent kellett lennem terápián a többiekkel. Ott igazából beszélgetések és kreatív programok voltak. Sosem erőltették az evést, úgy voltak vele, hogy ebédidőben mindenki leül az asztalhoz és együtt eszünk, sosem tuszkolták belém az ételt, mindig csak arra kértek, hogy egyek amennyit tudok és sosem kommentálták az étkezésemet, fura szokásaimat stb, szóval nyugodt voltam, amennyire ilyenkor az tudok lenni. Szinte minden nap vettek tőlem vért és különböző vizsgálatokra kellett mennem, az orvosommal akivel az elejétől kezdve beszéltem minden nap volt egy beszélgetésünk az érzéseimről és az étkezésemről, neki kellett mutatnom az étkezési naplómat és mondta, hogy ezt növeljem vagy felírt még egy plusz nutridrinket. Mikor mérték a súlyomat nagyon kedvesek voltak, mindig próbáltak pozitívak és támogatóak maradni. Összességében nekem jó tapasztalataim voltak velük, és tényleg sikerült valamennyire összeszednem magam. Azután jött egy nehezebb időszak, miután kijöttem a kórházból, de az már egyéni probléma.

Remélem tudtam segíteni, ha van bármi kérdésed akkor nyugodtan írj!

18/L

2019. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú és hasznos választ! Amire kíváncsi lennék, hogy van-e külön pszichiátriai osztály, evészavaros embereket egy kórterembe tesznek-e.

16 éves koromban az 1. számú Gyermekklinikán feküdtem ezzel a problémával, s külön osztály híján mindig "oda pakoltak", ahol épp szabad ágy volt. (veseosztály, belgyógyászat, pulmonológia..stb.)

Szóval a gyermek részéről szörnyű emlékeim vannak, igazából test központú segítség- tömés, hizlalás, gyomorszondával fenyegetés és társai.

2019. aug. 26. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel,anorexiaval vagyok bent Pécsen 14es BMI-vel,nálam a SOTE meg a Nyírő merült fel.

Mondjuk én ilyen szempontból nagyon nehéz eset vagyok,2 hónapig csak nutrit ittam,folyadék max napi 200ml.

Most eszegetek bebietelt meg ilyesmit,de itt is nagyon hízás központú a dolog.

19/L

2019. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én a gyermekpszichiátrián voltam nemrég. Lehet, hogy ez csak az itteni (Pécs) orvosok hibája volt és máshol nem ez a helyzet, de viszonylag könnyen ki tudtam őket cselezni, és nem igazán foglalkoztak velem. Minden arról szólt, hogy hízzak. Általában mérés előtt lehúztam 2-3 l vizet. Én személy szerint még rosszabbul éreztem magam a bentlétem alatt, mint otthon egyedül.
2020. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!