Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik vagdossák magukat hogyhog...

Akik vagdossák magukat hogyhogy nem véreznek el?

Figyelt kérdés
2019. aug. 23. 12:12
 1/6 anonim válasza:
100%
Ahhoz nagyon durván meg kéne vágni magukat, plusz ez legtöbb esetben segítség kiálltás.
2019. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Azért nem véreznek el, mert nem az ereiket vágják fel, hanem csak kicsit megvagdossák a karjukat. Szerintem a vagdosás semmire nem jó. Én soha nem vagdostam magam, de mivel sokszor gondoltam az öngyilkosságra, így eszembe jutott, hogy késsel, vagy bozótvágóval felvágjam az ereimet hosszában, de egyenlőre még nem tettem meg, meg lehet, hogy nem is fogom megtenni. Minden azon múlik, hogy hogyan alakul az életem a továbbiakban.
2019. aug. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Amikor tavaly pszichiátrián voltam, volt ott egy srác, aki azért volt ott, mert vagdosta magát, de alig volt pár karcolás a csuklóján. Az egyik ember meg mondta neki, hogy annál még egy macska karmolás is komolyabb dolog. Sokan csak karcolgatják magukat, mert félnek a haláltól, nem merik rendesen megvágni magukat.
2019. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én vagdostam magam elég durván, többször össze is kellett varrni

de az nem igaz, hogy ez minden esetben segélykiáltás, sőt

én sokszor így vezettem le a feszültséget, így büntettem magam, és ebbe a fájdalomba menekültem a lelkiek elől, imádtam azt az érzést, amikor megvágtam magam

2019. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagdostam magam (néha most is... tudom, rossz dolog) de sose mélyen.


Általában nem is vérzem, csak egy picit "gyöngyözik"


A fájdalom a cél, meg a kis csíkok "emlékeztetőnek", nem szükséges a mély vágás.

2019. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy nincs semmi értelme, nem is volt, de kamaszként úgy éreztem van. Én tényleg meg akartam halni, csak nem volt még internet ahol utána nézhettem volna bármi ilyesminek. Persze utólag már örülök neki, hogy így alakult és nem sikerült. Nekem konkrétan a fájdalom miatt nem ment. Nem hosszában, hanem keresztben kezdtem átvágni a csuklomnál (én hülye), borzalmasan fájdalmas! Majdnem két évtized után is egy közel fél cm vastag heg látszik a csuklomon, ennek ellenére nem viccelek, volt időm az erdöböl kisétálni (kb 2km), az egyik út mentén végig gyalogolni az első kocsmáig (még 1km) és még egy fél korsó sör is belefért, a pult túloldaláról nem is vett észre semmit a csapos, csak azt hogy zavart vagyok, gondolom ez egy kocsmában nem feltűnő, de a picit később besétálo vendég észrevette, hogy az ölemben van a kezem és a szék alatt már kisebb vértocsa. Kihívták a mentöt, az még 10perc volt mire kiértek, az autóban már elszoritották rendesen a vérzést. Ez sem kellemes amúgy. És képzelhetitek mennyire fájdalmas az idegeket átvágni a kezedben, ha utána érzéstelenítés nélkül összevarrták és nem különösebben hatott meg a dolog..

Szóval tanusithatom, semmi értelme keresztbe vágni, kvázi képtelenség meghalni.


Amúgy szuicid hajlam esetén mindenki kérjen szakszerű segítséget, most már névtelenül is sokkal könnyebb interneten akár!!!

2019. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!