Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szép nőknek és menő férfiakn...

A szép nőknek és menő férfiaknak hogyhogy nincsenek komoly problémáik vagy ha vannak, akkor hogyan képesek ennyire lazán venni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rossz történt velem és nehezemre esik poénkodni vagy egy társaságban ellazulni. Mindig én vagyok a komoly.

Másoknak pedig ösztönből jön a poénkodás. Sok emberen látni, hogy úgy kel fel reggel - főleg nők - hogy ők a világ közepe, az élet szép és boldogság, utazgatok és elvagyok a párommal. NEkem amikor barátnőm van, akkor is képtelen vagyok úgy felkelni, hogy én vagyok a világ közepe...arra gondolok, hogy van-e elég pénzem vagy hogy melyik családtagom vagy rokonom éppen milyen hülyeséget csinált már megint...és nem értem...

másoknak normális életük van.

Mert nem tudom elhinni, hogy ilyen sok ember képes ezt megjátszani.

Tipikusan a szép nők meg a népszerű férfiak ilyenek.

Hogyan lehetséges, hogy szegény vagy nehézsorsú jó csajok vagy izmos, menő férfiak nincsenek? Hogyan lehetséges, hogy nekik nincsenek az életükben mondjuk padlóra küldő válások a családban, anyagi mélypontok, padlóra küldő szakítások, olyan halálesetek, amik megviselnék őket.

Mindig energikusak, jókedvűek, soha nem látszik hogy valami családi problémájuk lenne.

Én még nem láttam szép nőt vagy éppen tipikus izmos, helyes menő srácot keseregni vagy elkenődni a problémái miatt.


Akárkit ismerek ebből a körből...szakítás? 2 nap és túl van rajta. Válnak a szülei vagy a testvére valami alkoholistával van? Totál nem tűnik fel rajtuk vagy eleve soha nem történik velük ilyen.

Szeretném megtanulni ezt a hozzáállást és továbbadni a leendő gyerekemnek, mert nagyon utálom, hogy állandóan aggódom az életemen.


29/F


2019. márc. 31. 11:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
Mit értessz komoly probléma alatt? Haldoklassz, vagy meghalt valakid? Hiányzik kezed lábad?
2019. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
8%
Mivel szépek, sosem bántották és csúfolták őket gyerekkorukban, hanem körül voltak rajongva, dícsérték és ajnározták őket, nagy az önbizalmuk, bármibe bele mernek vágni, mivel nem félnek a sikertelenségtől, megalázástól.
2019. márc. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Nagyon sok rossz történt velem" Ezek rombolták az önbizalmadat, ami az alapja az "ellazulásnak.

"és nehezemre esik poénkodni vagy egy társaságban ellazulni. Mindig én vagyok a komoly." És esetleg depressziós is lettél.


"Másoknak pedig ösztönből jön a poénkodás. Sok emberen látni, hogy úgy kel fel reggel - főleg nők - hogy ők a világ közepe, az élet szép és boldogság, utazgatok és elvagyok a párommal." Ezek döntő része csak a "normális" önbizalommal rendelkezik, kisebb részük pedig "vetít".


"NEkem amikor barátnőm van, akkor is képtelen vagyok úgy felkelni, hogy én vagyok a világ közepe" Nem a világ közepének kell lenni, csak az az alapfelállásuk, hogy úgy vagyok jó - nagyjából - ahogy vagyok, és ezt a többieknek is oké.


"...arra gondolok, hogy van-e elég pénzem" El sem tudod képzelni, hogy eléggé jó lehetsz csak úgy önmagadban.


"vagy hogy melyik családtagom vagy rokonom éppen milyn hülyeséget csinált már megint...és nem értem..." Ajjaj, neked kellett kiskorodban is megoldani a család egyes bajait? Felnőttesítve voltál?


"Mert nem tudom elhinni, hogy ilyen sok ember képes ezt megjátszani." Nem is, csak egy részük.


"Tipikusan a szép nők meg a népszerű férfiak ilyenek." Mert az önbizalom ad egy kisugárzást, amitől szebbnek látszanak, mint amennyire gyárilag azok. A "testi" szépség áll a közvetlen testi szépségből és annak kisugárzásából, hogy mire ment vele az illető.


"Hogyan lehetséges, hogy szegény vagy nehézsorsú jó csajok vagy izmos, menő férfiak nincsenek?" Vannak nagyon szegény, nagyon szép csajok/erős pasik, akiknek ötösük volt a genetikai lottón csak rossz helyre születtek. És fordítva: középszerű adottságokkal, de jó táplálkozást, edzést, fogszabályozást megengedve is lehet csillogó valami egy nem annak indult nem szegény gyerekből.


"Hogyan lehetséges, hogy nekik nincsenek az életükben mondjuk padlóra küldő válások a családban, anyagi mélypontok, padlóra küldő szakítások, olyan halálesetek, amik megviselnék őket." Van nekik, csak nem mutatják, mert azzal nem oldódik meg a dolog, illetve az önbizalmuk miatt kevésbé viseli ez meg őket.


"Mindig energikusak, jókedvűek, soha nem látszik hogy valami családi problémájuk lenne." Önbizalom.


"Szeretném megtanulni ezt a hozzáállást és továbbadni a leendő gyerekemnek, mert nagyon utálom, hogy állandóan aggódom az életemen." Helyes. Először építs fel önbizalmat. Ha ezt megtetted, tudod csak neki elmondani, hogyan lehet ezt megtenni.

2019. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
#2: +1
2019. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vannak problémáik és nagyon sokan nem veszik ám olyan lazán, csak ezt mutatják a környezetüknek.

1:egy szép emberről alapból sokan feltételezik, hogy nincsenek gondjaik. “Ugyan mi bajod lehetne neked, hiszen jól nézel ki!” - amikor a sokadik ember (nagyrészt megkeseredettek, akik azt hiszik, a jó külső és/vagy a pénz megold mindent) mondja ezt, az illető belefárad a dologba, nem kezdi el újra elmagyarázni, hogy attól még, hogy vékony/nagy a melle/izmos stb, lehetnek problémái.

2:a fenti hozzáállás miatt is részben, de a szép emberek általában megszokták, hogy róluk mindig mindenki a legjobbakat feltételezi, “csodálat” övezi őket úgymond. Nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy rendszeresen segítséget kérjenek vagy épp ahhoz, hogy sajnálják őket, sokuknak megfelelési kényszere is van, ezért inkább titkolóznak és csak a jót mutatják kifelé, hogy az idilli kép ne hulljon szét.


Egyébként van az a mondás, hogy “a legszomorúbb emberek akarják a legjobban megnevettetni a környezetüket”. Nagyon igaz.

2019. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Leírtad milyen nem vagy és mások mennyivel jobbak, mint te. De most írj le olyat, ami pozitív. Túl sok az önsajnálat, így senki sem tud felszabadulni.
2019. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Leírom magam, hátha tudtok segíteni. Hosszú lesz.


Nem tudom miből szerezzek önbizalmat.

Gyerekként szegények voltunk, a szüleim most is azok. Állandóan veszekedtek a pénz miatt, ráadásul a rokonság is hasonlóan problémás. Ha enni volt mit, az már jó. Meg az alap mentalitás is olyan, hogy "van mit enni, van házam, ennyi az élet."

Gyerekként sosem engedtek hogy bármit csináljak,mert "minek azt" meg "csak elrontod". Ha esik az eső az a baj, ha nem esik, akkor a rohadt felmelegedés tönkreteszi a termőföldet, ezért majd drága lesz minden...ez megy nálunk.

Végül a szüleim elváltak, apám azóta még jobban utál mindent és mindenkit anyám meg ugyanúgy "minek csinaljak barmit" hozzáállással van.


Amúgyis vékony, beteges voltam. Csak eszem volt és tanultam.

Nagyon sok lány kihasznált és megalázott, nagyon jó játék volt a kedvességem... otthonról is azt kaptam, hogy miért nem tudom már magam eltartani meg csak potyogok a számítógépen, nem termelő munka...ezt is tanultam. Most van milliónyi tanulmányi oklevelem minden tantárgyból, egy jogsim, nyelvvizsgám, 3 szakmám és egy diplomám önerőből (cserébe 27 vagyok már), de még mindig annyi pénzem van, ami éppen elég, nem talalom meg azokat a hú de jól fizető állásokat,amiket ennyi tudással állítólag kellene...pedig érettségi óta folyamatosan dolgozom suli mellett. nem értem mit rontok el.


Volt egy barátnőm (sok volt, de ő komolyabb), együtt éltünk, szeretett engem én is őt. egyszerűen nem tudtam annyira érzelmes és befogadó, elfogadó lenni, mint ahogy egy nő elvárja...ha mérges voltam, veszekedtem vele (nem kiabálva), vizsgaidőszak rajta csattant a stressz, és amikor meghalt a mamája, egyszerűen nem tudtam mit kell ilyenkor tenni és nem álltam mellette. Mármint ott voltam, de nem tudom mit kellett volna tennem azonkívül hogy megoleltem sokszor. Meg ő ilyen nagyon bujos volt, de nekem ez eszembe sem jutott a mindennapokban, hogy valaki megoleljen...pedig jól esett, de egyszerűen nem gondoltam rá.

Nálunk a családban senki nem gyászolt soha, azt sem tudtam milyen ez. Ezzel és ilyen kisebb - "egyutterzes mentességgel" - annyira megbántottam, hogy eltávolodott és végül szakított. Pedig már együtt éltünk, azt mondta jó példa vagyok számára de nagyon sokszor megbantottam...persze voltak szép pillanataink is ,de ilyenkor nyilván ezt hiába mondtam...6 év kuka...meg akartam kérni a kezét hónapokon belül.


Hamarosan lesz már diplomám, beszelek angolul, rendszeresen sportolok, multinál interjuzom...elvileg boldognak és elégedettnek kellene lennem... de a mai napig képtelen vagyok ellazulni, élvezni az életet és még csajozni sem tudok, hiszen a lányokhoz jókedv kell.


Párkapcsolat terén nulla vagyok, pedig van érdeklődő többnyire. Azt sem erzem nagy számnak, hogy infós diplomám lesz. Van még millió embernek. Hiába sportolok átlagon felül, egy versenyzőhöz képest észrevehetetlen vagyok.


Egyszerűen nem értem, hogy miért csak én vagyok ilyen selejtes? Mindenki jókedvű körülöttem, lazán csajozik, vásárolgat, szórakozik...mintha egy esőfelhő folyamatosan felettem esne.


Hogy tudnék ebből kikerülni? Lelkisegély telefon ezen segítene?

2019. márc. 31. 15:14
 8/14 anonymousreview60 ***** válasza:

Oké. Az önbecsülésedet a szüleid cseszték el, ez egyértelmű. A "Ne nyúlj hozzá" rontja az önbizalmat, a "Minek az?" letöri az ambíciót. A nem gyászolás nem megoldás, csak a veszteség fel nem dolgozása. A sportteljesítményedet nem az önmagad örömérzetéhez méred, hanem magasabb polcokon lévő, azzal (fél)profi szinten foglalkozókéhoz.

Alapvető érzelmi mintákat nem kaptál meg, rosszul adtak át. A szellemi munkádat lebecsülik, holott kapálni, lapátolni akármelyik hülye tud. A szüleid rajtad vezették le a helyzetük miatti frusztrációt. A szüleid mérgező szülők.

Erre a telefonos lelkisegély nem nyújt kellő segítséget, ellenben a pszichoterápia igen.

Az ami örömöt okoz önmagában kell tetszen, nem szabad másokhoz mérni. Hacsak nem versenyző vagy abban a sportban stb.

2019. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Pedig nekem arany életed van pl az enyémhez képest. Semmi pénzem nincs, hamarosan kb az utcára fogok kerülni vagy megölhetem magam, dolgozni nem vesznek fel sehova, hiába jártam 5 évet egyetemre, semmire nem mentem vele, semmit nem ér a diplomám. Teljesen elpazaroltam az életemet hülyeségre. Nem dolgoztam még sehol 25 évesen. Nem értek semmihez, nem vagyok alkalmas semmire. Nem tudok kommunikálni az emberekkel sem, nincsenek barátaim, soha nem volt barátnőm sem. Nem merek társaságba járni mert mindenki csak rajtam röhögne, ugyanis ronda, hülye és szerencsétlen is vagyok. Bármibe fogok semmi nem jön össze. Egyetemre is csak azért jártam, hogy addig is lötyögjek valahol, aztán ha végzek majd csak lesz valami, hát nem lett, most meg nézhetek ki a fejemből 25 évesen, végzettség és tapasztalat, ismerősök nélkül, kb a halálos ítéletemet aláírhatom már most. Na ez a szar élet, nem a tiéd.
2019. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg rám férne a terápia. :S A hajlamát szeretném kiirtani annak, hogy rosszul érezzem magam automatikusan és másokhoz mérjem magamat.


Mások is mondták már, hogy nem kaptam gyerekként szeretetet...felnőttként sem többet...és mintha képtelen lennék befogadni. Ezen is segít a terápia?

2019. márc. 31. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!