Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alapvető gondolatodat saját...

Alapvető gondolatodat saját magadról, hogy lehet megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Barátok nélkül telt el a gyerekkorom jelentős része, aztán kamaszkoromban sem volt jó a helyzet, sok olyna emberrel hozott össze az élet, akik nem tudtak teljes értékű barátságot menedgelni, saját lelki problémáik miatt.


Most itt vagyok 25 évesen, 6 éves jó párkapcoslatban, rengeteg ismerősöm haverom barátom van, sokan közülük elismernek, sok pozitív visszajelzést is kapok tőlük, tudunk lelkizni is, beszélni, tehát nagyon széles skálája van a kapcsolataimnak közeli és távoli egyaránt. Mégsem tudom kiírtani a fejemből, hogy én egy magányos ember vagyok. Hogy tudnám ezt megváltoztatni, hogy végre kielégüljön a társas kapcsoaltokra való igényem? Mintha elzárnám ezt magamtól jelenleg.


2019. aug. 26. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A legjobb tanács amit adhatok, és ami nekem is bevált, hogy vágj bele egy olyan hobbiba vagy sportba amit emberek közt csinálhatsz, csapatban még jobb: nekem a jégkori adja az egyik ilyen kiutat a magányból


Mindig vannak ismerősök akikkel már találkoztam, de ugyanakkor mindig jönnek új emberek is, akik lehetnek potenciális barátok vagy ismerősök később, lehet nem: közben mozogsz is, és fejlődsz hétről hétre



De lehet bármilyen más sporttal is így van, kondipark, edzőterem, stb.

2019. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a problémám, hogy nincsenek körülöttem emberek, hanem hogy nincsenek barátaim, körülöttem rengeteg ember van, és vannak minőségi kapcsolataim is, az a problémám hogy a tudatom legmélyén van valami ami elzárja azt, hogy ezt érezzem is.
2019. aug. 26. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Boldog vagy, elégedett vagy a kapcsolataiddal? Mert nekem az írásodból az jön le, hiába vannak most már jó kapcsolataid, mintha ez nem lenne elég, ott van még mindig valaminek a hiányérzete benned, valami űr. Azt kéne megtalálni, hogy ez mi ez az űr. Szüleiddel milyen volt kiskorodban a kapcsolatod, nem lehet, hogy ott volt valami gebasz és amiatt érzeé egyfajta hiányt? De persze lehetséges tényleg, hogy a kiskori társas kapcsolatok hiánya okozza ezt. Lehet egy szakember segítene tisztábban látni a dolgokat.
2019. aug. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Rohadtul irigyellek. Én 30 éves vagyok, régen is csak kevés, felszínes barátom volt, most pedig 1 sincs és emellé párom sincs, szóval én tényleg egyedül vagyok. Neked meg van egy jó életed és itt kérdezel ilyen baromságokat?! Hát én bármikor cserélnék veled...
2019. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet a barátkozáson nem segít, hogy ha valaki megpróbálja megoldani egy lelki problémáját leteremted, hogy hogy képzeli egyáltalán hogy ilyen neki van :D Tudom hogy irracionális, de az érzéseknek nincs kikapcsológombja, így szeretném megoldani magamban a dolgot.
2019. dec. 5. 08:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ADHDs vagyok és jártam egy kurzusra és ott az egyik téma az automatikus gondolatok volt. Ezek olyasmik, hogy van valami helyzet, vagy inger és megjelenik egy ilyen. És ezek általában nem igazak. És nem könnyű változtatni rajtuk.


Az biztos, hogy az egyik dolog az volt, hogy belátni, hogy ezek ilyen automatikus gondoltok és nem igazak. Tipikusak pl ilyen túláltalánosítások. Soha nem érek be a munkahelymre. Ami nem igaz. Mert van amikor beérek. És akkor ezt a gondolatot ami megjelenik biztonyos körülmények között egy igazzal kellene helyettesíteni valahogy.


Mintha nálad is valami ilyesmi lenne. Ha érdekel megpróbálom megkeresni abból a könyvből ezt a fejezetet.

2019. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!