Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le a félelmem a...

Hogy győzzem le a félelmem a molylepkéktől / lepkéktől?

Figyelt kérdés
'Mottephobia'-s vagyok, ami a félelmet jelenti a molyoktól és a pillangóktól. Azt olvastam, hogy általában valamilyen múltban ért trauma állhat a fóbiák hátterében, azonban nekem ez a félelmem teljesen hirtelen jött, kisebb koromban lepkéket is gyűjtöttünk. Megpróbáltam 'kemény' maradni amikor lepke repült felém, de egyszerűen képtelen vagyok rá, és férfi létemre mint egy kislány vagy sikítva/ordítva futok el, vagy megdermedek és nem tudom mit csináljak... Hogy kéne legyőznöm?

2019. aug. 30. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan miért félsz tőle? Mit tudna tenni veled? Teljesen ártalmatlan!

Azt megértem, ha póktól, szúrós vagy ismeretlen rovaroktol félnek emberek, hiszen a csípése, harapása okozhat gondot meg hát elég visszataszito a külsejük is. Én a pókféléktől és méhektöl, darazsaktól menekülök pánikban, ami azért érthetöbb. De a szép lepkék miért? Arra gondolok, talán valami elnyomott érzéssel, emlékkel azonosíthattad, jelképezhet számodra valamit. Kicsit meditálj el az érzéseiden, mikor egy lepke a közeledbe kerül.

2019. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 a fobia mindig irracionális félelem.

Ne kérd, hogy megmagyarázza.

Én pl tériszonyos vagyok, tudom hogy nem tudok átesni a fém rácson/korláton, szóval esélytelen leesnem, mégis félek pl kilátóban.

2019. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 ahogy a #2-es is mondta igazából fogalmam sincs miért félek tőlük. Elég ha meglátok egyet, és ráz a hideg meg pánikolok. Semmi olyan nem történt a múltban ami miatt kialakulhatott volna a félelmem
2019. aug. 30. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:

A fóbia - bár igen kellemetlen, egyszerűen, gyorsan, maradéktalanul gyógyítható.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=311s

2019. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!