Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne legyőzni ezt...

Hogyan lehetne legyőzni ezt az alaptalan félelmet/szorongást?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta attól tartok, hogy “eltévedek” egy épületben/nem találom meg időben a termet stb stb. Nem tudom honnan jön ez, lehet hogy gyerekként volt valami rossz emlékem, de nem emlékszem pontosan. Mindig szorongok, ha idegen épületbe kell mennem. Holnap is beiratkozni megyek egyetemre és már kb gyomoridegem van, hogy hogyan fogom megtalálni a beiratkozást. Meg majd az óráimat. Hogyan lehet leküzdeni egy ilyen “félelmet”?
2019. szept. 3. 17:03
 1/7 A kérdező kommentje:
És igen, tudom, hogy ez nem normális, nem kérek ilyen kommenteket.:(
2019. szept. 3. 17:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Megertelek. De gondolj arra, h nem leszel egyedul, ha "eltevedsz" megkerdezel vkit es kesz. Lakatlan epuletbe meg ugysem mesz be, csak ha nagyon akarnal.
2019. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg először magadban tisztázni, tegyél fel magadnak pár fontos kérdést. Mitől félsz? Van okod rá?

Ha viszont egyedül semmiképp nem tudod megoldani, szerintem fordulj szakemberhez.

Remélem sikerül leküzdened :)

2019. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy gyakorlással. Menj be nagy épületekbe, többszintes üzletekbe, stb, és ismerkedj a tereppel. Holnap a helyedben és jóval korábban odamennék, és megkeresném azt a termet, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen futkosni teljes pánikban. legvégső esetben pedig meg is lehet kérdezni valakitől.
2019. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából tudom, hogy nem fogok “elveszni”, meg úgyis megkérdezem valakitől, hogy merre van az arra, csak mégis folyton ez a szorongás, hogy jaj lekésem, jaj nem fogom megtalálni, jaj stb, pedig értelemszerűen tudom, hogy megoldom majd valahogy. Mindig ez van egy ilyen esemény előtt, hogy már napokkal előtte szorongok.
2019. szept. 3. 18:33
 6/7 anonim válasza:
Ez lehet enyhe szorongás, nem kell miatta tartani.
2019. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember a Foldon aki rosszabbul tajekozodik, mint en. Ha idegen helyre megyek, kb haromszor setalok fel-ala, mire megtalalom az uticelt. Mert pluszban meg a szemem is rossz, azt se latom hova megyek. Neznek neha az emberek, hogy ki ez a hlye, de en siman kinevetem magam mar. Ha en nem aggodok ezen, te se aggodj. :)
2019. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!