Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme elmenni pszichológ...

Van értelme elmenni pszichológushoz, ha a sport és a dieta helyrehozza a pszichés problémákat?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel vannak bizonyos emlékképek amik elöjönnek bizonyos szituációkban, ilyenkor az ember leblokkol és egyedül akar lenni


De ha elkezd meditàlni, és futni akkor biztos benne, hogy kihozzàk ebből az àllapotbol és újra normális lesz


Amikor nagyon padlón van, tisztàba van vele hogy ez az àllapot nem alkalmas arra hogy emberekkel beazéljen de tudja mit csináljon ahhoz hogy ezt kijavítsa


Igaz van hogy kell napi 5 óràt biciklizni pàr napig hogy kihozza ebből az àllapotból..


De mindig működik


Amikor pedig egészségesen működik, akkor tud racionálisan dönteni



2019. szept. 7. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem teljesen értem a kérdést.. de úgy értelmezem, vissza-visszatérően vannak ilyen rossz időszakok. Na most a pszichológus tud segíteni abban, hogy hogy ne kerülj a gödörbe, vagy ha belekerülsz, hogy szedd ki magad onnan a gondolkodásmódoddal (anélkül, hogy 5 órát kelljen mondjuk bicózni). Illetve, hogy azok a bizonyos emlékképek kevésbé legyenek rád hatással a jelenben, fel tudd őket dolgozni.


Biztos van, akinek elég a diéta meg a sport, de pl nekem olyan elcseszett gondolkodásmódom volt/van, hogy muszáj volt pszichológushoz fordulnom. És szerintem ha újra és újra visszajönnek problémák, akkor lehet érdemes azért egy szakemberrel beszélni erről.

2019. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Vilàgos, koszi!
2019. szept. 8. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!