Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tulajdonképpen miért baj az,...

Tulajdonképpen miért baj az, ha valaki eldönti, hogy fiatalon akar meghalni?

Figyelt kérdés
Az életem egy nyűglődés és kielégületlenség, mióta az eszemet tudom, és nem látom be, hogy ez mitől változna. Belefáradtam. Nekem ennyit mért az élet, nem akarok ebben az állapotban több évet lehúzni. Megalázónak érzem a létet. Minek folytassam?
2019. szept. 9. 00:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Tinikoromban rám is jellemző volt a depresszió, önsajnálat, világfájdalom. Volt sok megoldhatatlannak tűnő problémám, a családommal nem volt jó kapcsolatom, barátok sem mindig álltak mellettem, sok szerelmi csalódás is ért. Én csak azért tartottam ki, mert féltem a haláltól, az ismeretlentől, és valahol belül éreztem, hogy még ha nem is tapasztalom, hogy a családtagjaim szeretnek, valószínűleg nagy fájdalmat okoznék nekik.

Nem is sejtettem, hogy 18 éves korom után gyökeresen megváltozik az életem. Új környezet (felvettek az egyetemre), új barátok, és végül az első igazi, nagy szerelem... Egyből lett értelme az életemnek, kinyílt a világ, és minden egyenesbe jött. Ahogy én megváltoztam és érettebb lettem, megváltozott a családommal való kapcsolatom is, végre éreztem, hogy megbecsülnek, értékelnek, sőt szeretnek a maguk módján. Jót tett a távolság is, hogy nem vagyok folyamatosan a közelükben.

Utólag visszatekintve olyan, mintha a tinédzserkorú önmagam egy másik ember lett volna, nem is én. Mindenki kedves, jókedvű embernek ismer, nem annak a búvalbélelt, szorongó, nyámnyila valakinek, aki voltam. Nekem nagyon megérte folytatni. Most már saját családom, gyerekeim is vannak, klassz életem. Alapelvem, hogy mindenkihez pozitívan próbálok hozzáállni, és azt tapasztalom, hogy 95%-ban ezt is kapom vissza. A maradék 5% meg nem érdekel.

2019. szept. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én meg 27 éves vagyok, és minden évben várom, hogy változzon valami, de soha, semmi nem változik. Tinédzsernek érzem magam a mai napig. Nem nőttem fel. Ugyanabban a langyos szarban vagyok folyamatosan. Nincs semmiféle nagy esemény, ami megváltoztatná az életemet, mint neked. Pontosan ezért nem akarom ezt tovább csinálni, mert megértettem, hogy az élet nekem ennyit kínált és nem többet. Én nem vagyok olyan, mint te, rám nem csap le a szerencse vagy a véletlen, nem történik hirtelen valami, ami kizökkent és nem fogja majd meg senki a kezem az utolsó pillanatban, ha elszánom magam a végső ugrásra. Nincs senki, csak én. Pontosan tudom, hogy az élet csak ennyi. Senkit nem érdekel valójában, ki vagyok és miért lettem ilyen. Nem fogom holnap megtalálni a nagy szerelmet, vagy bármi mást, ami értelmet ad az életemnek.
2019. szept. 9. 01:01
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A megváltót tényleg felesleges várni, kicsi rá az esély, hogy bárki jönne. De te még mindig elindíthatsz bármilyen változástt, ami megváltoztathatná az életedet. Az első válaszoló példájánál maradva, neki se random küldtek egy levelet, hogy kezdje már el az egyetemet, ő jelentkezett majd iratkozott be oda. Ő indította el a változtást az életében.
2019. szept. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Várod hogy változzon valami? Komolyan? XD

És teszel is érte valamit? Mert nem hiszem. Amúgy meg, ha megakarsz halni, ki/mi akadályoz meg benne? Dehogy akarsz te meghalni, csak figyelemhiányod van... 27 évesen rég itt az ideje, hogy a sarkadra állj, és ne csak várd a sültcsirkét, hanem menj szépen a boltba, vedd meg és süsd meg! Ja meg talàlj valami hobbit, mert túl sok időd van ilyen hülyeségekre...

2019. szept. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani ezer oka lehet valakinek meghalni, de egyetlen egy is elég az élethez.

Tíz év múlva hogy képzelnéd el magad, mi lenne az az állapot, amiben úgy érzed boldog lennél, mivel lennél megelégedve? Mi volt életed eddigi legboldogabb perce, pillanata?

2019. szept. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
51%
Tulajdonképpen nem baj.
2019. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Nincs családod, senki, akinek fontos lehetsz?

Én már régen elhatároztam, hogy ha egyszer ilyen gödörbe kerülnék, mint te, akkor összeszedném mindenem, amim van, és külföldre költöznék, valahova jó messzire. Vesztenivalóm már nem nagyon lenne, inkább ez, mint hogy feladjam.

Amúgy depressziót okozhat a nem megfelelő táplálkozás, vitamin- és mozgáshiány, többek között. Nálam a serdülőkori agyi és testi változásokon kívül ez is állhatott a háttérben. Fel is adhatod, de meg is próbálhatsz ebben az irányban tájékozódni, és segíteni magadon.

Ez is nagyon elgondolkodtató:

[link]

2019. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Milyen változásokat szeretnél az életedben?
2019. szept. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

#4:


Depressziósnak azt mondani, hogy tegyen is érte valamit kb. olyan, mintha a tolószékesnek azt mondanád, hogy járjon. Én értem, hogy te most nagyon okosnak gondolod magad a szabópéteres bölcsességeiddel, de az élet nem ennyire egyszerű. Ez nagyjából Csernus doki megfejtése, aki szerint a betegei csak őt akarják idegesíteni az életképtelenségükkel. Senki nem élvezi a tanult tehetetlenséget. Senki nem azért van egy ilyen állapotban, hogy a környezetét idegesítse. Az ilyen embert a traumái, hiányai teszik beteggé lelkileg. Ez most olyan, mintha egy bebábozódott hernyót megszurkálnál, és utána, mikor panaszkodik, hogy nem tud repülni, mert csonka lett a szárnya, elkezdenéd csesztetni, hogy szedje már össze magát. Talán hagyni kellett volna normálisan fejlődni gyerekkorában.

2019. szept. 9. 22:25
 10/27 A kérdező kommentje:

"Nincs családod, senki, akinek fontos lehetsz?"


Van családom, de mire megyek vele? A saját életüket se tudták megoldani soha. Apám 0-24-ben dolgozik, azt se tudja, mi van velem, szó szerint akkor venné észre, ha holnap a sürgősségin ébrednék. Nem túlzok. Anyámmal semmit nem tudok kezdeni, gyenge nő, kb. én vagyok a hibás, ha felzaklatom, mert rosszul merek lenni. Most pl. olyan állapotban vagyok, hogy érzem, hogy orvosnál lenne a helyem, de anyámnak ilyeneket nem szabad mondani. Semmit nem tudok kezdeni a családommal. Barátaim meg nem akarom, hogy így lássanak. Egyébként is megvan mindegyiküknek a maga dolga.

2019. szept. 9. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!