Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor van baj a rövidtávú...

Mikor van baj a rövidtávú memóriazavarral?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években, főleg ebben az évben többször csináltam furcsaságokat, azaz a memóriám. Csak a rövidtávúval van probléma. Eddig a szokásos, elfelejtettem mit akartam csinálni, (ez mindenkivel előfordul) a problémásabb egy beszélgetés követése, elfelejtem mit mondott az illető, ha valaki mond valamit vagy kér, pl párom, hogy légyszi csináld meg azt, el is felejtem, ha nem írom fel azonnal, majd jött az hogy elfelejtem mit csináltam meg és mit nem. Ez már problémásabb, pl elfelejtem, hogy ittam-e kávét, vagy fürdés közben, mostam-e hajat már, megcsinálok többször dolgokat, mert nem emlékszem megcsináltam-e már. A legújabb, pár hónapja pedig jött az, hogy kezet mosok, majd megint kezet mosok, és akkor kapcsol az agyam, hogy hé ezt már megvolt, de mikor nekiállok, akkor nem kapcsol az agyam. Ettől olyan mintha egy beakadt lemez lennék, és addig a pillanatig nem fogom fel. Kicsit rossz érzés, frusztráló, de viszont nem csinálok olyanokat, amitől nehéz lenne az életem, vagy veszélyes. Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, hasonló tapasztalat?
2019. szept. 18. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Erre vannak vizsgálatok, tesztek. Éredemes felkeresni a területi dementia ambulanciát, ha van ilyen. Ha nincs, akkor pszichiátria.
2019. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!