Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Étel fóbia? Létezik ilyesmi?

Étel fóbia? Létezik ilyesmi?

Figyelt kérdés

Kiskoromban kezdődött az egész és egyre rosszabb.Először nem ettem meg a tököt,amit imádtam,hirtelen öklendezni kezdtem tőle.Most 20 éves vagyok és eljutottam odáig,hogy egy tejfölös dobozhoz sem tudok hozzáérni.Ha a hűtőben lévő kaját mellé rakják,akkor nem eszem belőle.

Egyszer tesóm rámcsapta a mustárt és én sírva rohantam a mosdóba.A pólómat is kidobtam utána,rettentes volt ránéznem,pedig csak egy pici ment rá.

Egyszerűen a legtöbb étel szaga is undort vált ki belőlem, az ízeket sem érzem rendesen.Mind ugyanolyan ehetetlen és öklendezem meg fulladozom,teljesen kipirulok és folyik a könnyem.Le sem bírom nyelni.


Leragadtam a rizs,tészta,csirkemell,húsleves ételeknél.Az utóbbi időben a hústól is elkezdtem undorodni.Megeszem ha kell,csak ne legyen mócsingos, de egyedül a csirkemell az,ami még ízlik és nem érzem rosszul magamat tőle.Zöldséget nem eszem,néha répát,de szerintem májusban ettem utoljára.Gyümölcsöket szeretem és rendszeresen eszek.


Az étel elhelyezéssel is gondban vagyok.Nem kerülhet minden egy tányérra.Annyit javultam az évek alatt,hogy krumplipüré és hús egymáshoz érhet (meg a rizs).Más nem.


Ezen orvos tud segíteni? Úgy érzem,hogy hosszútávon ez nagyon nem jó.Vagy nem annyira súlyos,hogy kezeltessem? Hogy kezelnek egy ilyen dolgot,ha egyáltalán Magyarországon foglalkoznak ilyennel.



2019. szept. 18. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A tv-ben láttam, h a Magellán c. műsorban pont erről lesz. Ha érdekel. Érdemes sztem orvoshoz menni. Jobbulást!
2019. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*szó. Nézd meg a tv műsorba!
2019. szept. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
létezik
2019. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
pszichiáter
2019. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!