Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy folyik magán pszichiátern...

Hogy folyik magán pszichiáternél egy "kezelés"?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan fizikai tüneteim vannak a lelki problémák, hipochondria miatt, hogy a pszichológus mellett úgy érzem gyógyszeres kezelésre is szükség lesz, hogy ne lehetetlenítsem el magam teljesen a mindennapoktól.


A pszichiáter is kikérdezi a kórtörténetet? Mennyire mélyednek bele? Őszintén szólva gondolom van 5 általános gyógyszer amit felírnak mindenkinek és ennyi?


Mennyire könnyű letenni a gyógyszert, valamint ha 1x elkezdi az ember általában minimum mennyi ideig kell szedni? Én attól is félek, hogy a családban ezzel megbélyegződök, hogy na itt a helyi hülye. :/



2019. szept. 20. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a pszichiáter is végigkérdezi a kórtörténeted, ezért az első alkalom jóval hosszabb ideig tart, mint a továbbiak. Ha lelkiismeretes, akkor átfutja/végigkérdezi a leleteidet is (gondolom a fizikai tünetek miatt jártál egy csomó orvosnál).


Ha úgy gondolja, hogy szükséges gyógyszeres kezelés, akkor kiválasztja azt a szert, amit számodra leginkább megfelelőnek tart. Nem 5, hanem legalább 100 vegyület van, a választás során figyelembe veszi a teljes kórképet, a meglévő betegségeid, a mellette szedett más gyógyszereket is. Gyakori, hogy egy hétig csak kisebb dózisban kell szedned, utána már teljes adagot. Tájékoztatni fog a legjellemzőbb mellékhatásokról, és arról is, mikor jelentkezz nála azonnal.


Egyébként a következő találkozás viszonylag közeli, akkor kiderül, hogy reagálsz a szerre. Ha minden rendben, akkor ritkulnak az alkalmak (kivéve, ha pszichoterápiát is végeztek), de előfordulhat, hogy nem reagálsz és ezért másik gyógyszerre kell váltani.


A gyógyszert akkor és úgy kell letenni, amikor és ahogy az orvos előírja. Látatlanban lehetetlen megmondani, hogy meddig kell szedned.

2019. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos infót. Fizikai/lelki kimerültség miatt olykor-olykor megszédültem, ez sajnos azért volt mert 2 munkahelyen dolgoztam, nagyon keveset aludtam.


Utána a szédülések egyre többször jöttek ki főleg akkor mikor nem gondoltam rá, de napi szinten eszembe jutott, hogy miért szédülök. Először az agydaganat volt a tipp, utána megfájdult a fejem., kb 2 hétig fájt egyfolytában.


Koponya CT-vel kizárták a neurológiai eltérést, de nagyon mélyen megmaradt ez a szédüléses tünet, hogy mennyire rossz volt. El küldtek táppénzre otthon kevésbé voltam rosszul, de munkában megint egyre többet jött elő, nem tudtam kipihenni magam.


Sajnos úgy berögzült ez a szédülés, hogy berögzült ez, hogy gyakorlatilag bármikor meg tudok szédülni és milyen rémisztő és sokszor rám tör. Édesapám pánikbeteg, az ő nagyapja is az volt.


Hiába értettem meg teljesen magammal, hogy ezt csak én generálom és nincs szervi ok mögötte sajnos amint megszédülök 1 másodpercre is teljesen kihat onnantól a napomra, valamint a frontérzékenységem miatt is szokott ilyen panaszom lenni.

2019. szept. 20. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!