Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is érzi néha úgy, mintha...

Más is érzi néha úgy, mintha csak megjátszaná a problémáját?

Figyelt kérdés

OCD-vel diagnosztizáltak, de mióta kezelnek néha úgy érzem megjátszom azt, hogy gond van.

Főleg utólag.

Pl rámtör mindenféle gondolat, szorongok tőle, fura lesz minden körülöttem, és amikor elmúlik, akkor úgy érzem, hogy semmi sem történt, csak direkt csináltam, nem kell ezzel semmit sem tenni, csak legközelebb nem csinálok ilyet és kész. Utólag úgy érzem, ezekre a dolgokra igen is én gondoltam, nem maguktól jöttek. Nincs szükségem arra, hogy az orvosomnak említést tegyek róla.

Nektek szokott ilyen lenni? Megjátszom magam? Nem is vagyok igazából beteg szerintem, a gyógyszerekről is elkezdtem magamtól leszokni inkább.



2019. szept. 20. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Tyűha! Ez nehéz betegség. Nem játszod meg, csak később tisztábban tudsz gondolkozni. Sorstárs vagyok, szval megértelek. Jobbulást!
2019. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ma 22:40


Köszi.

Nem tudom, nagyon fura ez az egész. Úgy érzem én akartam beteg lenni. De nem értem teljesen. Miért akartam volna beteg lenni?

2019. szept. 20. 22:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is folyton így érzek.

Nekem borderline-om van, és amikor tünetmentes vagyok egy ideig, akkor nem is értem, hogy tudok úgy megőrülni, öncsonkítani.


Szerintem ez azért is nehéz, mert itt beszélgetés alapján diagnosztizálnak, nincs úgy, mint például a cukorbetegség, ami megállapítható cukorterheléses vérvételből, vagy mint a törött csont, ami egyértelműen megjelenik a röntgen felvételen.

2019. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ezt szoktam érezni, de amikor rosszul vagyok nem tudok máshogy cselekedni, gondolkodni mégse. Borzalmas érzés, azt hiszem azért kételkedek mert a körülöttem lévők is ezt teszik, megértés helyett és végül én is elhiszem... Igy inkább nem mondok senkinek semmit :)
2019. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!