Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Szóval egy...

Mi történik velem? Szóval egy elkeseredett 16,5 L vagyok. Én nem akarok h#lye p@csa lenni és nem akarok kamasz lenni, akinek bármilyen lelki eredetű problémáját a kamaszságára meg a hormonokra fogják.

Figyelt kérdés

Nem cigizek, nem iszok alkoholt, nem járok diszkókba sem, mert attól nem hiszem hogy fejlődnék, vagy vinném valamire...

Rendszeresen sírok, minden nap.(fél éve lassan) Az ok általában az, hogy utálom a nevelőapámat, mert mindig az öngyilkos édesapámra emlékeztet, aki annak idején amikor megszülettem,ez volt az első mondata:

-Egy kislány?? Nekem aztán nem kell!

Ezenkívül igen ügyetlen vagyok, mivel nagyon rosszul látok,(ha szemüveg van rajtam, akkor meg az zavar be)és nagyon sokszor bénázok bárhol. Elesek, elcsúszok, ledöntök valamit..

Tudom, ezen nem szabadna fennakadni, de mindig megszólnak miatta a szüleim is, hogy milyen trampli vagyok, meg miért nem vigyázok jobban..

egyszerűen idegesítenek ha a közelemben vannak. Mind ketten. De apa a leginkább. Nem tudom elviselni a hangját,a jelenlétét..és nem tudom miért..


mit tegyek??:((

Megpróbáltam pozitív gondolkodást is, még imádkoztam is, de úgy tűnik nem hallgatnak rám ott sem..


2010. jan. 17. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:
érzem hogy szeretem őket, de képtelen vagyok kimutatni.
2010. jan. 17. 11:41
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Emós vagy?
2010. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Komolyra fordítva a szót, szerintem fogd vissza magad egy pár évig, fejezd be a sulit, és olyan egyetemet vagy fősulit válassz, ami elég messze van a nevelőapádtól. Ha én annyi idős lennék mint te, akkor ezt tenném.
2010. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Egyálntalán nem rosszból mondom, de szerintem, nyugodtan fordúlj pszihológushoz...

Sokan azt hiszik hogy oda csak a bolondok, meg az elmebetegek járnak és cikinek tartják. Öszintén megmondom, bár nekem nagy problémáim nincsenek, én is szívessen elbeszélgetnék egyszer-kétszer egy szakemberrel.

Szóval, ha úgy gondolod hogy ez jó ötlet, akkor keress egy pszihológust, akár az iskoládban(az iskolában biztos tudnak segíteni ez ügyben) is érdeklődhetsz vagy a helyi családsegítő központban, esetleg a háziorvosodat kérdezd meg.(és így teljessen ingyenes). Egyébként ajánlom a sportot(valamilyen keleti harcművészetet), vagy a jógát, nállunk a családsegítőben az is van teljessen ingyenes(bár én még nem voltam). Javaslom hogy mindennap többször egy csöndes helyen gyújts pár gyertyát(elhagyható) és meditálj hosszú perceken keresztűl. én is szoktam meditálni és nagyon jó érzés, meg utána is tök jól vagyok. Meditáció közben úgyérzem hogy a világ megszúnik és mintha benne lennék a saját fejemben, és teljessen megtisztítja a gondolkodásom.

2010. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz egyedül feldolgozni egy dupla gyászt: egyrészt meg kéne azt is gyászolnod, hogy nem kellettél apudnak, másrészt még öngyilkos is lett. Mindezt már több mint 16 éve hordozod magadban. Roppant megterhelő és amíg ezen nem leszel túl, nem is leszel jobban. Csatalkozom az előttem szólóhoz és kérjél szakember segítséget ebben!
2010. jan. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is csatlakozom.

11:47-re gondolok. az ilyeneket kikéne tiltani.

2010. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én is rosszul látok (kontaktlencsés vagyok): első dolog az egészséged hozd helyre sztem tanunlj/dolgozz/tedd félre a zsebpénzed és majd műtesd meg a szemed, aztán valami sportot javasolnék, aztán nézzél ki jól ha most rusnya vagy, majd egy barát/ csaj (ha lezbi vagy). De a sorrend mind1. 18F
2010. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!