Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem szólalnak meg a...

Miért nem szólalnak meg a pszichológusok az ülések elején?

Figyelt kérdés
Sokszor előfordult már, hogy az ülések elején nem szólalt meg a pszichológusom. Egy barátnőmmel azon gondolkodtunk, ez miért lehet? Ő is jár, és vele is többször előfordult már. Mindkettőnket zavar kissé. Ez valami előírás vajon náluk?
2019. szept. 25. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Hogy menjen az idő.

3 pszichológusnál voltak már és egyik sem ért lószart sem.

Önképzéssel sokkal hatásosabban el lehet érni bármit. Olvasni kell sokat, rengeteg önismereti könyv van.

2019. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik csinálja ezt, ez valami egyéni hóbort lehet. Biztos kíváncsi, hogy hogyan, mivel indítasz anélkül, hogy ő befolyásolna. Az enyém mindig megkérdezi, hogy hogy vagyok, és illetlenségnek is találnám, ha nem adnám meg neki a nyitó megszólalás lehetőségét, és magamtól rákezdenék. Egyszer voltam egy olyannál (háromszor voltam nála, aztán otthagytam), aki szintén leült velem szemben, és nem szólt egy szót sem. Úgy 1 perc után (220 Ft) megkérdeztem, hogy "most olyat játszunk, hogy melyikünk szólal meg előbb?"
2019. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet ez elvaras.

Ismerösöm muszajbol volt drogok miatt hogy ne kapjon büntetest, ö is ugy kezdte hogy csak azert jart hogy pecseteljen a pazichologus hogy megjelent es végigültek akàr több orat is szo nelkül. A pazichologus nem kötelezte semmire az egvilagon.

X par ilyen alkalom utan az ismerös hogy latta semmit nem muszaj, magatol neha mondott par mondatot(csak mert nem birt kukàn ülni zavarban volt) es abbol a par mondatara a pszichologus szinten par mondattal reagalt kedvesen, de elinditott benne màr ennyivel olyan folyamatokat hogy önmagan kezdett gondolkodni az illetö es evekig megmaradt benne az a par szo(visszakerdezes, ràvilàgitas vmire,ilyesmik) a pszichologustol. Elindult benne egy folyamat valamerre. Mint amikor elültetnek egy magot a földben


Ez valoban valahogy talan protokoll nàluk.

2019. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*pszichologus
2019. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A pszichologiai alapelv hogy nem a paciens helyett kell gondolkodni es megoldani a problemait hanem csupan olyan ösvenyre terelni ahol megtalalja a megoldasokat sajàt magàban, illetve nem azert valtoztat barmin mert a pszichologus ezt meg azt mondta, hanem eleve kialakul benne az a pszichologus hatasara, hogy valtozni akarjon.

A pszichologus feladat inkabb az hogy gondolatba ejtsen. Es nem A-t vagy B-t mondani.


Itt is hanyszor tapasztalni pl amikor nem hallgatnak tanacsra. Egy ember nem attol valtozik hogy megmondjak neki mi a helyes. Lasd amikor szenvedö nö nem hagyja el az alkoholista ferjet. Nem az fogja a valtozas utjara vinni hogy gyözködi erröl valaki. Ahhoz elvileg jogunk sincs amugy masik embernek megmondani mit tegyen vagy mit ne.

Annyit lehet elerni pszichologiaval hogy az illetö akarjon megvaltozni. Az ut az övé.

Ezt a belsö kesztetést kialakitani masban tenyleg csak ugy müködik hogy az illetö beszel joforman es a pszichologus csak a fonalat viszi tovabb es elgondolkodtatja.

2019. szept. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*nem tudom miert ütöm el mindig a pszichologus szot. Bocsi
2019. szept. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azzal kezdi, hogy megkérdezi, hogy vagyok, hogy éreztem magam a múltkori alkalom után, ilyenek. Vagy néha valami semleges témáról beszélünk pár mondatot, utána kezdünk el érdemben beszélgetni. Az ülés közben már van olyan, hogy nem szólal meg, mert várja a reakcióm arról, amiről beszéltünk, de nagyon fura lenne, ha leülnénk és egy árva szót nem szólna. Gondolom arra vár, hogy magadtól kezdd el, de engem is zavarna. Mondjuk szerintem jelezheted neki, hogy neked nehéz így belekezdeni magadtól.
2019. szept. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rákérdeztem anno a terapomnál erre, és azt mondta, ő nagyon szívesen kezdi a beszélgetést, de arról akar beszélni, amit én tartok fontosnak elmondani. Nekik az is árulkodó, hogy mi az, amit elsőként bedobsz, mit hozol fel, hogy kezded. Neked akar jót!
2019. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, nem erről van szó! A 'hogy van' kérdést nyugodtan feltehetné, azzal még nem ő határozza meg a témát!
2019. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akihez én járok, ő mindig megkérdezi, hogy mi történt az elmúlt héten. Amint leültünk mindketten, meg szoktam várni ezt a kérdést, ebből érzem, hogy ő is készen áll a beszélgetésre :) Óra közben engem is hagy kibontakozni, szokott is várni csendben, amíg megemésztem, elraktározom, amiről beszéltünk.

Amúgy mondta, hogy nyugodtan írjam össze, hogy miről beszélgessünk. Ettől függetlenül nekem is kell valamilyen kezdő mondat az ő részéről, amivel jelzi: készen áll.

2019. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!