Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Mit tegyek ha nagyon...

SOS! Mit tegyek ha nagyon rossz egyetemen ha emberek mellett kell írni vagy tanár előtt? Valakinek sikerült ebből kimászni? 24/F

Figyelt kérdés

2019. szept. 26. 16:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem szeretem ha nézik a fejemet/szememet. Evés közben sem szeretem ha néznek így mások mellett sem igazán szeretek enni.
2019. szept. 26. 16:11
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
pszichológus
2019. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp pszichológus. Lehet ezen változtatni, de szükséged lesz külső segítségre.

Mit érzel ilyenkor? Szorongás? Pánik? A nem szeretem érzés sokmindenkiben benne van. Én sem szeretem ha csak úgy néznek, de szépen lassan hozzá lehet szokni. Szakértői segítséggel nagyobb a siker.

2019. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szorongást, pánikot is akár. Azt érzem még hogy a koncentrálás sokkal nehézkesebb. Persze jönnek gondolatok hogy ne vegyék észre rajtam és ez csak jobban beparáztat. Kontrollálhatatlannak érzem sokszor. Valószínűleg az lenne a megoldás egy része hogy erősen vizualizálom az anyagot közben és hogy csak arra gondolok.
2019. szept. 27. 06:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el szakemberhez. Persze próbálkozhatsz magadtól is, de nem biztos hogy megtalálod a jó megoldást. Ha a pszichológus rá tud jönni mi a bajok forrása, akkor sokkal gyorsabban meg tudjátok oldani ezt a problémát. Ha pedig nagyon gázos a dolog, akkor kapsz beutalót pszichiáterhez ahol szorongásoldókkal és kognitív terápiával orvosolnak.

Fel a fejjel! Mindenkinek vannak pszichés/mentális problémái, csak itthon nem tulajdonít a társadalom ezeknek különösebb figyelmet, így sajnos nincs is nagyon mentálhigiéniás kultúra. De már azzal hogy kiírtad a kérdést tettél egy nagy lépést.

2019. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!