Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológust milyen titokta...

A pszichológust milyen titoktartás köti?

Figyelt kérdés
Ha elmondom neki valamit, ami mondjuk bűncselekménynek minősül (nem gyilkosság, és nem veszélyeztettem vele senkinek az életét), de ez miatt érzem magam nagyon rosszul, nem tudom feldolgozni. Ha egyértelműen bűncselekmény amit elmondok neki, akkor köteles titokban tartani?
2019. szept. 30. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Büncselekmény vagy szabálysértés?

Én úgy tudom, hogy szabálysértést nem jelentik rendőrség felé. Pl ha áthajtottál a piroson, elloptál a boltban egy parfümöt és nem vették észre stb.


Ha valóban bűncselekmény és olyan, ami miatt keresnek is, akkor enyhítő körülmény, ha besétálsz magadtól a rendőrségre. Sőt az is enyhítő körülmény, ha elmondod, hogy annyira megbántad, hogy pszichológusra is szükséged volt a feldolgozása miatt. Szóval ha keresnek jobban jársz, mint a bujdosással, mert előbb utóbb úgyis megtalálnak ha akarnak.


Ha olyan büncselekmény, ami miatt nem keresnek pl vettél két gramm füvet. Azt a pszichológus sem adja ki. Minek?

2019. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem keresnek miatta, csak bűntudatom van iszonyatosan, éjjel nappal erre gondolok. Nem fű...
2019. szept. 30. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
en is elkovettem buncselekmenyt sajnos, zaklatast. nem lett belole semmi szerencsere es idoben eszbe is kaptam igy vegulis csak teknikailag leptem at a hatart, de amugy nem volt semmi durva. a lenyeg, h en elmondtam a pszichologusnak es tok megerto volt, a rendorsegnek meg nyilvan nem mondta el. mentalis problemaval kuzdo embereknel sajnos elofordulnak ilyen dolgok. a legtobb szemelyisegzavaros peldaul fiatal koraban rendszeresen lop. erre tesztekben ra is kerdeznek. megsem viszik a teszteket egybok a rendorsegre.
2019. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez miatt nem merek el menni pszichológushoz, mert félek tőle, de nem tudom magamban tudom e rendezni a dolgot. Minden napom egy kínlódás, és folyton agyalok már megbolondultam.
2019. szept. 30. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el pszichológushoz.

Nem tudom miről van szó, de csak súlyos esetben mennek rendőrségre.

Két lehetőség van, ha elmész:

-Elmondod és segít.

-Elmobdod, segít viszont bejelentést tesz.

Mindkét esetben enyhül a büntudatod, az pedig enyhítő körülmény, hogy erős büntudatod van.


Ha nem mész el:

Felőröl.


Ezek a választási lehetőségek vannak.


De nekem pl ellopták a pénztárcámat benne 20ezer forinttal, bejelentettem rendőrségen és közölték, hogy jegyzőkönyvet vesznek fel, de ne számítsunk semmire, mert nincs erre kapacitás.

És én sértettként tettem feljelentést.

Szerinted akkor ilyesmi mennyire érdekli a rendőrséget? Max ha videófelvétel van róla..

2019. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!