Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológust köti az...

A pszichológust köti az orvosi titoktartás?

Figyelt kérdés

Ha például lemészároltam egy fél falut akkor neki azt jelenteni kell a rendőrségen vagy titokban kell tartania?

Konkrétan inkább ha megtudja hogy a betege drogos akkor jelentenie kell?


2010. okt. 16. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
A pszichológus is orvos. De gondolom vannak kiskapuk a realitás végett.
2010. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A pszihológus NEM orvos, az a pszihiáter!
2010. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Nincsen sem bejelentési, sem titoktartási kötelezettsége. A belátására van bízva, hogy mit tesz.
2010. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem orvos, de titoktartás az neki is van. legalábbis az enyém ezt mondta, amikor megkérdeztem.
2010. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a titoktartás arra vonatkozik, hogy nem pletykálhat másokkal a problémáidról, amiket megosztasz vele. De nem jelenti azt, hogy ha bűntényt gyanít (most nem pont a drogozásra gondolok), akkor nem értesítheti a hatóságokat.
2010. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

A pszichológusok nem orvosok. Bölcsészeti karon szereznek diplomát.


A pszichiáterek viszont azok.

2010. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Huh második, azt tényleg összekevertem.:) De vajon a pszichiátereknél hogy működik ez?
2010. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
titoktartás van, de nincs orvosi titoktartás, és csak akkor "beszél ki", ha pl közveszélyes vagy. akkor is pszichiáterhez irányít, ő pedig kezel, mert ő az orvos. erősen sarkítva a pszichiáter egy lelki problémára szakosodott szoc.munkás. ha pl drogproblémáid vannak, akkor is pszichiáterhez irányít, esetleg alternatívákat ajánl...
2010. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem, én joghallgató vagyok, így tudom, hogy a pszichológusnak nincs ilyen titoktartási kötelezettsége, tehát, ha bíróság elé kerül az ügy köteles tanúskodni. Ha megtudná, h lemészároltál egy falut és nem jelentené, igencsak nagy bajba kerülne.
2010. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Orvosi titoktartás nyilván van, tehát, ha nem beszélhet másoknak a problémáidról. A bűntény az más, nem tartozik bele az orvosi titoktartásba. A sebésznek is jelentenie kell, ha betege elárulja neki, hogy megölt vkit pl.
2010. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!