Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia öröklődhet? Ha...

A skizofrénia öröklődhet? Ha valaki mély depressziós már évek óta, annál kialakulhat? Mik a kezdődő tünetek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A skizofrénia nem függ össze ilyen értelemben a depresszióval, vagyis nem abból alakul ki. Maga a betegség nem örökölhető, de a hajlam sajnos igen. Pszichés betegségeknél gyakori a családi halmozódás.
2010. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdést tettem fel én is nemrég, majd megkérdeztem egy doktornőt is, aki azt mondta, hogy a hajlam örökölhető, de inkább csak szülő-gyermek viszonyban, tehát távolabbi rokonságnál nem jellemző. És skizofrén szülőnek is lehet egészséges gyereke, sőt, ritka az öröklődés.


De a depresszió és a skizofrénia két különböző betegség, a kettőnek semmi köze egymáshoz (ezt magánemberként mondom).

2010. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A skizofrénia nem örökölhető betegség, a hajlamot lehet örökölni, ez a betegséghez kb. 20%-ban tesz hozzá. Kora gyermekkori trauma váltja ki, felnőttkorban már nem kezdődik el csak úgy, hirtelen. Az ilyen személy nem képes továbblépni az életében, az esetek nagy részében az iskolát sem tudja elvégezni, munkája sincs, sem barátja sem kapcsolatai. Skizofrénia esetén agyi elváltozások láthatók.

A depresszió hangulatzavar, az idegi ingerületátvivő anyagok mennyiségére fogják, egész más betegségről van szó. Nem alakul ki belőle skizofrénia. Ettől tartanod nem kell, de ha nem csak időszakos szomorúságról van szó, hanem komolyan depresszióról, akkor mielőbb kezd meg a kezelést! L27

2010. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy egy alapvető különbség a kettő között, hogy a skizofrén személy egyáltalán nincs tisztában a betegségével, tehát nincs betegségbelátása, a depressziósnak viszont igen.
2010. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!