Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan ismerte föl, hogy...

Honnan ismerte föl, hogy mentális problémákkal szenvedek?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy hölggyel, akivel alig beszélgettem és megkérdezte hogy mentális problémáim vannak.Amikor visszakérdeztem hogy honnan tudja, azt mondta hogy kezelt fogyatékosokat.Mi köze van ennek ehhez?Most akkor én is olyan állapotban vagyok, mint egy fogyatékos?Válhat valaki ettől hajléktalanná, ha ez nincs kezelve?

2019. okt. 4. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyit jelent hogy befutottottál pont egy szakemberbe
2019. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha fogyikat kezelt- valószínűleg gyógypedagógiával és pszichológiával sokat foglalkozott és felismer dolgokat. Mentális zavara sok embernek van - ez egy nagy összefoglaló név- ebből még semmi nem derül ki, főleg nem lehet a hajléktalanságról beszélni - hisz az attól függ, van-e hol laknod. Ha nehéz az életed, nem tudsz egyedül megbirkózni a gondjaiddal, keress fel egy segítőt.
2019. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl erre utalhat, ha kerülöd a szemkontaktust.
2019. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szenvedtem, szörnyű volt az életem, az emberek elhagytak, megbélyegeztek hisztisnek, bolondnak. Nem volt tartós kapcsolatom, barátságom. Többször gondoltam az öngyilkosságra, önkívületi állapotba kerülve önbántalmazást végeztem.


Elég egyértelmű volt innen, hogy sz*r volt a palacsintában, csak az nem nyert bizonyosságot, hogy sima depresszió, bipoláris vagy border. Az utóbbit diagnosztizálta a szakember végül.

2019. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, elnéztem a kérdést, bocsi.

Azt olvastam, hogy honnan ismertétek fel.


Na, a kérdésre válaszolva tényleg: azért, mert ezt tanulta. Nem vagy fogyatékos, de más pszichológiával kapcsolatos tantárgyakat is tanult, látott már ilyen embereket, így levágta a dolgot.

2019. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok jele lehet. Én egyszer éjszakai buszon találkoztam egy nővel, aki szintén buliból ment hazafelé. Jót beszélgettünk. Egyszer csak rákérdezett milyen drogot fogyasztottam, mondtam semmilyet, sőt ismerősnél voltam szóval belekeverni sem tudta senki. Csak részeg vagyok picit.

És közölte velem, hogy ez nem részegség, ahogy a pupillám reagál, keressek fel egy pszichiátert, mert mentális betegségem van.

Hazamentem csomó időn keresztül néztem a pupillám fényben, félhomályban, semmit nem vettem észre, ami fura lenne. Nem értettem, azt hittem csak lekoptatni akart, bár nem tudom miért, mert nagyon kedves volt.


Majd eltelt kb 2 év, addigra teljesen elfelejtettem az esetet, haverokkal voltunk egy buliban, még csak nem is ittam sokat, pszichozisom lett és utána 3 hónapig kezeltek a pszichiátrián.

2019. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azta utolsó :O

az okot tudod?

2019. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!