Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Véleményeket...

Mit csináljak? Véleményeket szeretnék mert nem tudom már mi legyen.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

.A szüleim elváltak 3 éves korom óta és anyámnál helyezték el.Nagyon utálják egymást és örökké balhéznak.Eddig mindkéthelyen gond volt az anyagiakkal de most a papám meghalt és anyu örökölt egy rakás pénzt.úgyhogy nagy felujítások kocsi, net minden lett. Apukáméknak meg még ivóvizük sincs ráadásul még parkinson róros lett.Rajtam kívül van1 húgom aki autista meg egy öcsém más apától.De ők mindig csak a magukénak akarnak mert dolgozom és ettől értékes vagyok nekik.és úgyérzem csak érdekből"szeretnek". Emiatt tavaj másusban felakartam magam akasztani de elszakadt a kötél sírtam, fuldokoltam és nem volt erőm újra megpróbálni azt hittem megőrülök.A kötél foltja 2 hétig látszott a nyakamon de örökké takarta és apukám meg ha van isten aki tud erről.Megígértem hogy több ilyen nem lesz. De aztán októberben megszereztem a jogosítványt elkértem anyától a kocsit vittem a barátaimat egyből megszaporodtak őkis. Nagyon felelőtlenül vezettem. Aztán október 15. én mikor két havert vittem nagysebességgel előztem meg több kocsit tapostam a gázat kacsáztam ezután be az árokba ahol a kocsi többször átpördült.Én sokkot és agyrázkódást kaptam, a barátnőmnek felrepedt az álla a barátjának meg üvegszilánkok voltak a tarkójában.Ott ültünk az árok szélén folyt a vér az orromból és nem ittem el hogy ez van.Ezután albérletbe költöztem...

Most már a nagyszüleim tanyáján lakom, egyszer itt anyámnál máskor apámnál vagyok. A pék szakmámba éjszaka dolgozom nappal szakács suliba, Arany kalászos képzésre és időnként napszámba járok.Mégis azt érzem nem ér semmit az életem és hogy soha nem lesz béke a családban. Értük élek de naponta eszembe jut hogy megöljem magam.Tudom hogy épp nem érdekel senkit. De ha mégis tudnátok valami tanácsot adni a diliházon meg a dögöljmeg en kívül. Kérlek segíts! Köszönöm!


2019. okt. 6. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Nagy katyvasz az egész sztori.

Azóval összetörted anyád kocsiját, aztán elhúztál albiba? Grat!

Legalább kifizetted?

Ne haragudj (vagy de), de én az ilyen szánalmas embereket nem tudom sajnálni. Mi oldjuk meg az életed, vagy mit vársz? Komolyan, nem értem az ilyeneket...

2019. okt. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Utolsó válaszoló..

Szerinted ő tehet róla hogy nehéz sorsa lett?

Gondolkozz kicsit te nagyokos :D

Ha te beleszületsz egy olyan családba, ahol apud veri anyudat, és hulla részeg pl, akkor te ettől egy szánalmas nyomorult ember leszel? Ilyen családban elárulom hogy nem olyan könnyű erősnek maradni és kitörni. Van akinek megy, de egy biztos.. Az ilyen ember mindig is traumás lesz egy téren :D Mindenki olyan gyermekkora vágyik hogy gyönyörű lakás, kocsi, egészség, boldog szülők, stabil anyagi háttér, jönnek a rokonok, egészséges testvér(ek), sok barát, stb. De nem adatik ám meg mindenkinek ez :D Épp elég szomorú ez :( Hozzám is mikor lejön a rokonom (Ausztriában él, 15 éves), és látom hogy hogyan él, milyen boldogságban, jólétben, akkor bevallom, sokszor ökölbe szorul a kezem :D

2019. okt. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
91%
Én mindig azt mondom, ha megvan a két kezem két lábam, és működik, látok hallok, addig biztosan nem leszek öngyilkos. Te se legyél. Autó összetört, le van fütyülve.
2019. okt. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Szégyellheted magad! Abba rúgsz bele akinek épp elég baja van? Nyomorult frusztrált elmebeteg lehetsz!

Kedves kérdező. Ahogy te is megfogalmaztad a családodnak élsz. Ez érthető. De TE hol vsgy ebben a törtenetben? Nekik vajon mennyit számír hogy érzed magad? Teljesen ki vagy és még mindig azt nézed nekik mi lenne a jó! Ez így nem működik mert tényleg meg fogsz halni és az senkinek nem lesz jó. Azt javaslom felejtsd el a családodat egy időre. Vedd észre a törtenetben saját magadat! Szenvedsz és ez így nem normális és nem is megoldás semmire. Felesleges áldozatokat hozol ha a vége a kikészülés és halál. Mindenki elsősorban saját magáért felelős!!!! Utána jöhetnek mások! Ha kicsinálod magad nem tudsz segíteni senkinek. Szerintem első körben le kéne nyugodni. Nincs világvége. Aztán le kéne kicsit lépni a családtól és rendbetenni önállóan a saját életed. Elfelejteni kinek milyen nyomora van a rokonaid közül mert most TE vagy bajban! Ne legyél mártír. Lépj le. Dolgozz. Vedd körbe magad olyan emberekkel akik szeretnek és nem csak anyagilag akarnak tőled valamit. Ha már teljesen jól vagy akkor dofsz tudni segíteni a családnak is. Amíg ez nem következik be megszakítanám velük egy időre a kapcsolatot mert mimden emergiadat leszívjak. Nem te tehetsz róla hogy a szüleid szegenyek, utalják egymást, betegek, a testvereid nyomoráról sem te tehetsz. Az az ő életük nem neked kell egyszemélyben megoldani! A sajátoddal kéne foglalkozni végre ha élni akarsz és letenni ezt a terhet magadról bármilyen nehéz is!

2019. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kissé kamuszagú a sztori. Ugyanis egy szót sem írt arról, hogy mi volt a baleset után, mikor volt a tárgyalás, mennyi büntetést kapott, mikor megy börtönbe. Ez ugyanis bőven büntetőjogi kategória.


Azonkívül ha igaz, akkor elsőnek tök igaza van, jól kihasználta az anyját, összetörte a kocsiját, aztán sietve lelépett lelépett tőle, és még őt kellene sajnálni? Hát nem, vállalja a felelőséget, ne bújjon az elcsépelt depis vagyok-meg akarok halni kifogás mögé.

2019. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Segítséget kért a kérdező nem kioktatást. Ha nem tudsz segítőszándékú választ adni akkor nem kötelező válaszolni. Ennyi. Ha kamuszagú akkor sem kötelező válaszolni de amit csinálsz az rombolás és gonoszkodás. Ez az ami végkepp nem hiányzik ide. Sajnos mindig vannak ilyen elmebetegek akil fröcsögnek a kérdések alatt. De foglalkozz velük kérdező.
2019. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok!Nem sajnáltatni akartam magam csak megoldást találni.Albérletbe is azért léptem mert el akartam felejteni mindent de akkor is hiányoztak aki nem érti azt sajnálom.Börtönbe azért nem mentem mert még nem voltam 18 és akit előztem átlépte a terelővonalat.Próbálok a házfelujításba segíteni csempézés,tapétázás egyenlőre nem tudom a kocsit kifizetni de igyekszem.Először apunak akarom beszerelni a vizet.Majd alakul.Ti is tartsatok ki a céljaitok mellet!Köszi!
2019. okt. 8. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális, hogy hiányoznak. Hogyne értené ezt meg valaki? Csak te nem érted, hol vagy ebben a történetben. Számíts már te is egy kicsit magadnak. Attól, hogy remdbe teszed az életed még nem lesz rossz senkinek. Utána újult erővel tudsz másokon is segíteni. Kiborulva ez nem fog menni vagy ideig óráig
2019. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!