Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá magamat a...

Hogyan vegyem rá magamat a tanulásra depressziósan?

Figyelt kérdés

Nincs semmi motivációm, se kedvem.


Mentálisan ki vagyok merülve.



2019. okt. 6. 02:59
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

Felosztod kis részekre, aztán minden kis szakasz után jutalmazod magad. Pl. egy fejezet egy Youtube videó, vagy zene meghallgatása.

Találj egy ötletes tanulási módszert, ami nem abból áll, hogy görnyedsz a könyv felett, én pl. imádtam kiírni, majd színezni és díszíteni a tanyanyagot, annyira jó volt utána abból ismételni.

A tanulást kitörési lehetőségnek tekinted. Határozd meg, hogy milyen irányban és hova szeretnél továbbtanulni és miközben tanulsz, képzeld el azt a helyzetet.


Én nekem ezek váltak be.

2019. okt. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy a tanulás mellett találj olyan tevékenységet, amik igazán örömet okoznak, amiket minden nap csinálhatsz, amit örömmel várhatsz. Ami jó hatással van a kondíciódra, fizikálisan, és mentálisan. Nekem ez a kutya sétáltatás ( főleg a nagy séták). Szerencsére közel lakom a Velencei hegységhez, így hetente 2x3 szor min 2 órás sétát tehet ott.


És nagyon fontos a gondolataid más mederbe való helyezése. Nagyok az elvárások az iskolákban, és mindenki túl van terhelve, pedig azt, amit az iskolában tanulsz, abból szinte semmit nem tudsz felhasználni az életben később (hacsak nem biológusnak, kémikusnak, bölcsésznek stb tanulsz) Ezzel csak azt próbálom elmagyarázni, hogy, amikor hazaérsz a suliból, és kötelességtudatból nem tudod magadnak megengedni a kikapcsolódást, akkor is a kikapcsolódást válaszd elsőnek. Menj ki a levegőre, sétálj nagyot, ússz, tornázz, pihenj stb. Tudom, hogy most nehéznek tűnik, de meg kell találnod az örömöt, mert sokkal egyszerűbb lesz a tanulás, és nem baj ha van olyan időszak, amikor nem 4-5-öst viszel haza, hanem csak 2-3ast. Nem ezeken a jegyeken fog múlni az életed. Kezdj el pozitív gondolatokkal feltölteni a gondolataidat. Elalvás előtt nagyon jó hatással van 10-15 perc, ilyen jellegű személyiségfejlesztő, motiváló könyvek olvasása. Most hirtelenjében ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.

2019. okt. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ötösre tudni, elég hármasra... Így ülj neki. Órán pedig figyelj esetleg jobban, hogy otthon már ne kelljen azt magolni, ami esetleg ott is megragad hát.
2019. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!