Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá magamat a...

Hogyan vegyem rá magamat a tanulásra?

Figyelt kérdés
Szeretnék jó eredményt elérni a szóbeli vizsgáimnál, de nagyon utálok tanulni. Tudom, hogy minden fejben dől el, de hiába akarom, nem megy. Inkább előveszem a telefonomat és zenét hallgatok... Nektek vannak tanulást segítő praktikáitok? Kérlek titeket, segítsetek.

2018. jún. 8. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Telefont nyomkodni és zenét hallgatni egész nyáron tudsz. Most pár hetet kell kibírni, és utána teljesen szabad leszel. Viszont ha most elszúrod, utána ki tudja, meddig fogod magad szarul érezni, az is lehet, hogy nehéz következményei is lesznek annak, ha most linkeskedsz. Nem kell nonstop tanulni, de valamennyit minden nap érdemes foglalkozni vele. Jelölj ki időpontokat, amikor csak azzal foglalkozol, és intenzíven ne csinálj semmi mást, rakd el a telefonod, kapcsold ki a netet stb. Utána viszont legyenek szünetek, amikor lehet pihenni, telózni meg akármit csinálni. Ha ebben megvan az egyensúly, akkor tök jól tud működni.
2018. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most velem is ez a helyzet. Egyfolytában tanultam az éveken át, és most úgy érzem, hogy minden energiám elfogyott. Egyszerre csak 2-3 órát tanulj maximum, utána csinálj valami olyat, ami feltölt és kikapcsol. Már nincs sok hátra, ki kell bírni. Hajrá.
2018. jún. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát a minél jobb eredmény talán tudna motiválni. Viszont szüneteket is kell tartani tanulás közben; tehát pl ha a végére este 8-ra is kitolódhat elhúzódhat addig a tanulás; - mármint ez mindig utólag derül ki, hogy végén, végül meddig tartott- na szóval ha sokat kell tanulni, mert pl témazáró lesz 'holnap'; akkor van, hogy 20 perces szünetet is kell időnként a tanulás közben tartani, hogy felfrissülj; mert csak tovább nyüstölnéd magad, tovább fáradnál, de már nem tudna új információ belemenni az agyadba. Szóval időnként, amikor túltelítődött, akkor meg kell várni, amíg felfrissül annyira, hogy újra be tudjon fogadni információkat.
2018. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj. Utcaseprőkre mindig lesz szükség. Ha végképp nem érdekel amiről tanulnod kellene akkor a jobb eredmény elérése sem elég motíváció
2018. jún. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez a módszer vált be.:


Legelsőnek megnézem, hogy mit akarok megtanulni vagy véghez vinni. Majd azt lépésekre pontom.


[link]


Ebben az esetben az android programozást tanulom (még van kb 4 témában ilyen táblázatom, nem csak ezt csinálom). Egy bizonyos tantervet követek, amiben van egy elméleti rész majd 2 db mini project, amit nekem kell elkészíteni.


Szóval tudom, hogy van 4 db alap témám és azon belül is legalább 5 lépés. Ha a képet megnézitek talán jobban megértitek.


Majd amikor egy rész feladattal végzek oda rakok egy X-et.



Ez szép és jó ... Tudom követni, hogy mit kell elérnem és hol tartok, de ez még koránt sem elég. Valamivel érzéletetni kell magammal, hogy az idő véges és motiválni magadat, hogy mindennap minél többet megtudjak csinálni.


Erre ehez hasonló táblázatokat rakok fel a falamra.

[link]


Amint egy napnak vége van levárom azt a napot a falról így jelezve, hogy kevesebb időm van.


Itt még egy dologgal bonyolítom a helyzetet... Nem csak a napot tüntetem fel a táblázatban, hanem hogy az adott napon min és mennyit dolgoztam.


Ehez a pomodoro technikát használom, ami szerint 25 percen át koncentráltam dolgozok valamin, ami azt jelenti, hogy nem facebookozok, nem hallgatok zenét ... az égvilágon semmit sem csinálok a feladatok kívűl, majd 5 perc szünetet tartok és ezt a ciklust addik folytatom amíg bírom vagy ki nem fogyok időből.


Amikor véghez vittem egy 25 perces tanulós periódust, akkor az adott tantárgyhoz vagy mundkafolyamathoz tartozó színnel egy Xet rakok a dátum alá.


Az 5 perc pihenő alatt általában elmegyek WCre, eszek és iszok valamit és lenyomok 20 fekvőtámaszt vagy pár felülést csinállok. Lényegében kicsit megmozgatom magamat, hogy felfrissüljek.


Egy átalgos napon 10 db ciklust könnyedén meglehet csinálni, de ha 15 vagy a fölött sikerül, akkor kifejezetten produktívnak tartom a napomat.

(A mai napon (jún 19) ahogy látjátok még egy ciklust sem csináltam, mert eddig dolgoztam és csak most fogok bele kezdeni)


Kicsit túl komplikáltnak vagy lényegtelennek tűnhet, de nagyon jó eredményeket el lehet vele érni és folyamatos motivációt nyújt, hogy pontosan tudod, hogy milyen kevés időd van pontosan mennyi feladat elvégzésére vagy dolog megtanulására.


Pl.: Ezzel a technikával 1 nap alatt nulla Access tudással idén felkészültem az emelt érettségi acces feladataira úgy, hogy míg reggel pár tutoriál videót nézegettem, estére már kb 5-6 feladatot megoldottam teljesen önállóan tökéletesen.


Végül 30 pontból 28at értem el. Azt a két pontot is helytelenűl megjelenített, de jó ereményért vonták le.


Ez csak akkor mond akármit is neked ha te is emelt informatikára készülsz, de nagyon más példát nem tudnék hozni, mert én is az érettségire felkészülés miatt kezdtem bele szervezetebben tanulni és idén csak informatikából emelt kiegészítőt. (tavaly érettségiztem a többi tantárgyból)


Remélem tudtam segíteni.

2018. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!