Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy hogy skizofrén...

Miért érzem úgy hogy skizofrén akarok lenni?

Figyelt kérdés

2019. okt. 13. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Most az akarsz lenni vagy erre késztetést érzel?
2019. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Késztetést hogy az szeretnék lenni.

Pszichózisom volt már régebben.

2019. okt. 13. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mit tekintessz skizofréniának. Ha valakinek több személyisége van az nem skizofrén hanem multiplex személyiségzavarban szenved. A skizofrénia hallucinációkkal és téveszmékkel jár. A skizofrénia neurológiai betegség bár pontosan nem tisztázott. A multiplex személyiségzavar pedig súlyos gyermekkori traumák miatt jön létre. Az a személy annyira traumatizált hogy ezért lettek külön a személyiségek. A trauma súlyosságától függ hány személyiség jön létre. Általában 4-5 éves korban jön létre mert ilyenkor a személyiség nem alakult ki. De idősebb korban is Kialakulhat. Egyáltalán nem vicces ha valakinek multiplex személyiségzavara van. A Komplex possztraumás stressz szindróma mellék terméke lehet. Én tudom milyen érzés ha valakinek több személyisége van,és egyáltalán nem kellemes élmény. Az alteregó teljesen eltűnt amikor kiléptem a bántalmazó környezetből. Mára már csak deperszonalizációval küzdök,egy kis Ptsd-vel keverve. Traumatizált ember vagyok. A volt terapeutám szerint. Nem kellemes élmény. Ha bántalmazó környezetben lennék akkor Kialakulhat nálam. Így csoda hogy elmúlt. Nem ajánlom.
2019. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a skizofréniára gondoltam. Mint írtam is pszichózis. Tehát én maga az után érzek sóvárgást úgymond. A téveszmés hallucinációshoz ahogy te említetted.
2019. okt. 13. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz kérdés, de ne akarj skizós lenni. Borzasztó betegség lehet.
2019. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fordulj terapeutához, mert lehet, hogy testkép-integrációs zavarod van:

[link]

2019. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A testrészeimtől nem igazán áll szándékomban megválni.
2019. okt. 13. 17:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyire nem kéne unatkozni.
2019. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elnézést... Azért mert valami lehet nincs rendben miért következtetsz ilyenekre?
2019. okt. 14. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!