Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 eves vagyok, es a mai...

22 eves vagyok, es a mai napig nem tudok felkeni idoben. Azt hittem, hogy ezt majd kinovom egyszer, de meg mindig nem. Mi lehet erre a megoldas?

Figyelt kérdés

Miota vilag a vilag, szeretek aludni, jol is alszom, nem kelek fel alvas kozben semmire, arra se ha mosdoba kell mennem, hanem amikor felkelek akkor erzem, hogy szaladnom kell. Ha zajokat hallok magam korul, akkor is forgolodok 1-2x es alszok tovabb, ha valaki almomban beszel hozzam vagy probal ebreszgetni, meg kepes vagyok valaszolni is az illetonek, majd mikor felkelek nem is emlekszem semmire.

Az iskolas eveimet is megkeseritette, hogy hiaba allitottam be percenkent az ebresztot, allitottam be jkulonbozo zeneket, vettem regi vekkert amit a szoba masik sarkaba helyeztem, kepes vagyok kikelni az agybol, kikapcsolni es egybol visdza fekudni es azonnal aludni tovabb, majd akkor kelek fel mikor a testem ugy erzi eleget aludtam, ami 8-9 ora szokott lenni altalaban. Itt jonne a logikus gondolat, hogy ha 6 kor szeretnek kelni reggel, akkor fekudjek le 8 oraval elotte, csak hogy ez nem mindig (sot altalaban nem) kivitelezheto, mert 22:00ig dolgozom. Es ha 6 orat alszom csak, akkor is kipihent szoktam lenni, es birom az egesz napot, nem vagyok faradt... de egyszeruen nem lehet engem felkelteni annyira melyen alszom.

Letoltottem egy appot is, ami addig nem hagyja abba a csorgest, amig nem oldasg meg rajta matekfeladatokat, na gondoltam ez tokeletes lesz. Erre mikor reggel elkezdett csorogni, fogtam, es letoroltem az appot.......

Csak arra kelek fel 100%osan ha egy illeto kitartoan ebresztget, de ez se varhato el senkitol, hogy velem szenvedjen reggelente, foleg hogy 10-15 percig eltart mig felkelek a noszogatasra, es kozben nagyon bunko vagyok az illetovel, es tobbszor elkuldom hogy hagyjon mar beken, csak 1 percet akarok meg aludni, es jojjon vissza 1 perc mulva.. :D

Kepes vagyok 6:30 helyett 10:00kor felkelni, es iszonyatodan haragszom ilyenkor magamra, mert a sajat fontos dolgaimat nem birom elintezni emiatt.



2019. okt. 18. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Agyban még nagyon is gyerek vagy. Azért egy felnőtt ember van olyan érett, hogy mikor tudja, hogy fel kell kelni, akkor felkel és nem fordul a másik oldalára. Akarni kell, ennyi.
2019. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

40 elmúltam hasonló problémával, szerintem ez nem múlik el. Nálam az vált be, hogy fel kelljen kelnem ahhoz, hogy lekapcsoljam a csörgést. Illetve megint a tudatosság, hogy nem fekhetek vissza.

Egy időben a telefon mellé pár perces késéssel egy sima csörgő órát is beállítottam.

2019. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

mintha sajat magamat olvastam volna, en is 22 eve ilyen vagyok. amikor azzal a matekfeladatos appal probalkoztam, akkor felalomban szetszedtem a telefont es elhajitottam az akkumlatort a szoba vegebe...

csak akkor kelek fel az ebresztomre ha valami olyan dolgom lesz amire nagyon ra vagyok stresszelve, amugy meg siman szol mellettem 1-2 orat. nekem az valt be, hogy lettek macskaim. reggel ha ehesek, jobban ebresztgetnek, mint barmelyik ember, nem hagynak beken amig fel nem kelsz. tudom, hogy lehet ez nalad nem opcio, csak annyit akartam ezzel, hogy lehet neked is valami random dolog fog segiteni, remelem megtalalod:D

2019. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az a gond, hogy agyban gyerek lennek, mert ma reggel is eleg fontos dolgom lett volna, mar 2 honapja csinaltam idopontot orvoshoz, es persze megint elaludtam.... Egyszeruen a szervezetem csak akkor kepes felkelni barmire is, ha mar aludtam legalabb 8 orat. De ezt sajnos nem tudom kivitelezni mindig, sot altalaban soha. Olyan melyen alszom, hogy mikor szol az ebreszto szerintem azt se tudom fiu vagyok vagy lany.. Allandoan olvasgatok a neten, hogy mivel lehetne ezt megoldani, de meg mindig nem talaltam semmit ami hasznalna is. A macskak sajnos nem opcio... :D pedig jol hangzik
2019. okt. 22. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!