Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járt már valaki pszichológusho...

Járt már valaki pszichológushoz itt?

Figyelt kérdés
Milyen volt? Megérte? Mire jutottatok végül? És hogyan épült fel?
2019. okt. 18. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Jártam, sok hatását nem éreztem, de jókat beszélgettünk.
2019. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hali!

Én már voltam pszichológusnál. Szerény véleményem szerint kidobott pénz az egész, nem sikerült megváltoztatnia a gondolkodásmódomban semmit.

Persze ez a problémától is függ.

Hülyeségeket csináltunk, nem a problémát "kezelte". Otthagytam. Jelenleg más személyek segítségével épülök,és ők rengeteget segítenek. A pszichológus szerintem még rontott is a dolgon.

2019. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

#1, és #2

Azért voltatok sikertelenek, mert a pszichológusotok nem volt kiképzett terapeuta.

Ha terapeutához (főleg mélylélektanihoz) mész, nagy valószínűséggel meg is gyógyulsz.

2019. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz nem, de olyan pszichiáterhez, aki pszichoterapeuta is egyben, igen.


Szerintem nagyon sokat segített eddig. Persze nem teljes a gyógyulás, személyiségzavarból nem is lehet egyről a kettőre, de már ezt is haladásnak érzem.

2019. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Csodát tenni nem tud, de sokat tanultam magamról, sok mindent másképp csinálok, másképp kezelek helyzeteket, tudatosabb vagyok. Nekem sokat segített egy lelki válságban hogy volt, akivel át tudtam beszélni (olyan bizalmas barátom nincs, akinek az adott dolgot szerettem volna elmondani). Aztán kicsit tovább haladva most igyekszek a szorongásaimon, önbizalomhiányomon, stb. javítani. Hogy mire jutunk végül, azt még nem tudom. Az biztos, hogy önmagában az, hogy eljár az ember, az nem ér túl sokat, csak ha én is akarok változni, és dolgozni magamon. Ő csak segíteni tud, úgymond terelgetni, vagy elgondolkoztatni, felhívni a figyelmet bizonyos dolgokra, de nekem kell csinálni. És itt is fontos, hogy megtaláld azt, aki neked jó, akivel"passzoltok egymáshoz". Az is igaz, hogy egy jó szakember nem olcsó. Összességében pozitív tapasztalataim vannak vele.
2019. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Barackoshányás ***** válasza:

Én még mindig járok

Az elején nem éreztem túl sok hasznát, de eljártam, mert gyógyulni akartam. Mostanra úgy érzem, rengeteget fejlődtem, sokat tanultam magamról. Ez egy folyamat, én most éppen levetkőzöm a régi rossz szokásaimat, amik miatt eljutottam a kezdeti állapothoz. Mostmár örömmel megyek, rengeteget segít, de ő csak rávezet, biztat, motivál, nem dönt, csinál dolgokat helyetted. Neked is akarnod kell, és akkor hasznos lesz.

Mi beszélgetünk, teszteket töltünk ki, ilyesmik

2019. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Mesélnétek arról, hogy épült fel?:)

2019. okt. 22. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!