Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kialakulhat többszörös személy...

Kialakulhat többszörös személyiségzavar ha egy embert kiskorában traumatizáltak?

Figyelt kérdés
Tehát traumákat élt meg. És egész tini korában.
2019. okt. 19. 12:33
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Igen.

Mi volt a trauma? Mik a tünetek? Miért nem mentél vele eddig pszichológushoz? (A vakbélgyulladást is otthon kezeled?)

2019. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát jellemző tüneteim:

A depresszió

Öngyilkossági gondolatok

Hangulatingadozások

Időzavar(pl. Az 1 órát 1 percnek érzem és azt veszem észre hogy eltelt több óra. És addig nem tudom hogy mit csináltam.)


Testenkivüli élmények.


Pánikrohamok.


ezek arra utalnak?

2019. okt. 19. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el szakemberhez, itt senki nem fog tudni diagnosztizálni. Van rá esély egyébként, mivel úgy tudom, ez pont kiskori traumák miatt alakul ki (főleg ha rendszeres, visszatérő trauma volt), de mivel nem vagyok orvos, én sem tudok annál többet mondani, mint amennyit a neten olvastam (ami valljuk be nem elég egy ilyen komoly betegség diagnosztizálásához).
2019. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Attól függ mit gondolsz traumának. Ha sorozatosan megerőszakolták, sanszos. Ha nem kapta meg amit óhajtott, az nem trauma...
2019. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bullying,és szülői lelki terror. Csak egymás után éltem meg.
2019. okt. 19. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne. Csak nézd meg a Sybil c. filmet.
2019. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi volt az a lelki terror? Lehet hogy jobb lenne kibeszélni magadból. (túl sok olyat olvasok hogy a szülő ócsárolja, alázza a gyerekét napi szinten.. 😢 Aztán csodálkozik hogy a gyerek felé se néz amint teheti. )
2019. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

#4 De bizony.

Személyfüggő is, hogy ki mit él meg traumaként.


Mondjuk nekem a pszichiáterem azt mondta, hogy van a nagy T betű, ami az olyan traumákat jelöli, amiket mindenki annak tartana. Pl. balesetben meghalt a családja, háborúban harcolt, ilyesmik. A kis t-hez tartoznak az olyasmik, minthogy folyamatosan azt mondta neki az anyja, hogy semmire sem jó, vaaagy jobban szerette a tesóját, mint őt, esetleg a tanár folyamatos alázta az osztály előtt.

Akinek pedig mindkettő van, az többszörösen traumatizált emberke, mint én. (Halálesetek sora + az önbizalmam módszeres leépítése)


Szóval kérdező, menj el orvoshoz, ha így van.


Nem azt mondom, hogy egyből helyrepofoz, de már egy pici pozitív változás is hatalmas öröm és felüdülés volt számomra.

2019. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!