Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van esélye valami komolyabb...

Van esélye valami komolyabb mentális betegségem van?

Figyelt kérdés

Na szóval kiskorom óta azt érzem más vagyok mint a többiek Nagyon introvertált csendes személyiseg vagyok. Lehet azért mert az iskolába naponta megvernek megaláznak és az otthon is van elég bajom(apám alkoholista és vannak nagyobb családi balhék)

Nagyon egyedül szeretek lenni, vannak kényszeres gondolataim. Például ha úton gyalogolok az ugrik be hogy fognak elutni, vagy apám balhézik e és nem sérül e meg senki sem otthon míg iskolába vagyok. Senkibe se tudok megbízni eggyáltalán, folyton azon gondolkodom hogy ölne meg más vagy biztos ha lehetne leköpne, vagy elmindaná a dolgaim, de mivel csendes vagyok barátaim nincsenek, és iskola után egyedül vagyok a szobámba, és csak dalszövegeket írok. Szomorú pesszimista vagyok, a sok negatív gondolat rossz hatással van az életemre. Enyhén depressziós vagyok ezt érzem, és mikor rossz dolgok vannak sírni kéne elfolytom és az a sok felgyülemlett harag bennem marad. Megkérdőjelezm az életem mi értelme levegőt vennem, suicide gondolataim vannak, mert semmi önbecsülésem és nem bizok magamba, sokszor izzad a tenyerem, és remegek panikolok sok dolgon

Nagyon furcsa a gondolkodásom is

Míg másoknak a kinézet számít én nekem a lélek nem pedig a külső. Nem nagyon adok magamra azért annyira.

Röviden ennyi, kb. Nagyon súlyos a dolgot?



2019. okt. 25. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon. Nem ártana beszélgetned egy pszichológussal, vagy a telefonos lelki elsősegély szolgálattal. Ingyenes és anonim. Van kifejezetten iskolásokra specializált.
2019. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A leirtak alapján milyen betegségem lehet kb.?
2019. okt. 26. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Az írásod alapján szociális fóbiád van depresszióval társítva. Az introvertáltság is még rátesz a lapátra sajnos... Én is ebben szenvedek.

Menj először pszichiáterhez (orvoshoz), aki ajánlani fog neked pszichológust is. A gyógyszeres kezelés és pszichoterápia kombinációja talán segíteni fog.

2019. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Találj valamit, amit szeretsz csinálni. Keress hasonló állapotú, stílusú embert/embereket velük sztem el lennél.
2019. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mármint hogy a családod ilyen. EZ ALATT SEMMI MÁSRA NEM GONDOLTAM.
2019. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Legyenszépnapod! ***** válasza:
51%

Szerintem itt elsősorban nem pszichológus kell bár azok is okosak, hanem valahogyan a környezetedet kellene megváltoztatni

Másik suli stb

Azok a segélyvonalak tényleg jók, meg ha van a közeledben gyermekvédelmi központ akkor ott is tudnak segíteni hogy jobb legyen neked mert ez nem jó így

Bárki így èrezné magát a helyedben, nem veled van a baj


Tudom hogy régi a kérdés de ha van kedved beszélgetni vakakivel akkor írj nyugodtan privibe : )

Kitartás! Lesz ez még jobb

16/L

2019. okt. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem régi a kérdés annyira de ez nem fontos

Hát kezd jobb lenni igazából de emberek közé mégse szeretek menni

Nem való ez nekem annyira.

De köszönöm szépen a válaszodat megprobalom tultenni magam a dolgokon.

2019. okt. 31. 07:11
 8/8 anonim válasza:

Nekem is nyugodtan írhatsz, ha beszélgetni szeretnél valakivel :)

Illetve Isten mindig veled van :)

2022. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!