Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, aki az egyetemi...

Van olyan, aki az egyetemi évei alatt szedett szorongásoldót?

Figyelt kérdés

Milyen gyógyszert?

Sokat szorongok vizsgák és az emberek miatt, ezért gondolkodom szorongásoldón.

Pszichológushoz nincs pénzem járni.



2019. okt. 28. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

1.: Nem kell gyógyszer!

2.: Gyógyszert ORVOS ír fel, nem 12 éves troll, a Gyakorin.

3.: Ha fosol a suliban, ne járj oda! A melóban, azaz az életben, szerinted jobb lesz?

2019. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Egy barátnőm nővére folyton hányt minden vizsgája előtt, aztán rászokott a Xanaxra. Hát nem járt jobban, iszonyúan lelassítja az agyát, azóta sokkal rosszabbul teljesít a vizsgákon.

Ha már muszáj bármilyen gyógyszer, akkor mindenképpen orvos írja fel. Nem kell feltètlen pszichológus (bár egészségesebb lenne, de ha nem telik rá, akkor sajnos ez van), ő amúgy se írhat fel semmit. Menj el a háziorvosodhoz és beszélj vele.

2019. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ajánlom a nyugtató teákat, vagy gyógynövényes nyugtatókat (Valeriana, Sedacur), de tényleg csak ritkán szedd őket, akkor nem függesz rá. Xanaxot ne szedj, függő leszel.
2019. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Igen,èn szedtem nyugtatót, de csak ès kizárólag szóbeli vizsgákra. Akkor Xanaxot szedtem, most àllamvizsgára kèszülök ès Rivotrilt ìrt fel a pszichiáterem.Szociális fóbiám van, ami elsősorban csak szóbeli megnyilvánulásoknál zavaró, amikor többen figyelnek,mert akkor extrèm módon izgulok.Remeg a hangom, a vègtagjaim ☹️
2019. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Enyhe szorongásoldóra gondoltam nem erős nyugtatóra.

Felkeresek egy pszichiátert

2019. okt. 29. 09:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Rivotrilt szedtem alváshoz, de elég rossz hatással volt az agyamra. Fáradt voltam szinte egyfolytában.
2019. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem az alvással nincs problémám.

Gyakran vagyok lehongt és van egy kis enyhe szociális fóbiám. Nem nagyon szeretek szerepelni. Egy kapcsolatomnak is most let vége. Gyakran vagyok feszült.

2019. okt. 29. 11:23
 8/10 anonim válasza:
Nekem is enyhe fokú szoc.fóbiám van,csak ha szerepelni,előadni kell,vagy nagy társaságban jön elő.Fősuli alatt szóbeli vizsgákon,előadásoknál jött elő erősebben,csak akkor szedtem nyugtatót.Osztálytársaim semmit nem vettek èszre,hogy lenne valami bajom.Ha nálad ennèl enyhèbb,akkor nem èrdemes szorongáscsökkentőt szedni,lehet elég lesz egy kis citromfű tea,valériána.Ha erősebb kell, akkor a Remotiv vagy Sedacur forte jó.Ez utóbbiakat se szedd rendszeresen,csak akkor ha nagyon kell.A sportolás is sokat segít a szorongás oldására.Fuss,relaxálj!
2019. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, én szedek nyugtatókat és antipszichotikumot is. Igaz lassabban megy a tanulás, mint előtte, de ha van akaraterőd, akkor menni fog, ha már tényleg ennyire szükséged van rá.
2020. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz! Mindenképpen az Eleniumot próbálnám elsőre. Az egy gyenge szorongásoldó, nem hosszan tartó, inkább hanar hat, de nem egész nap. Nem nagyon tudsz rászokni szerintem, én sokáig szedtem, nem voltak mellékhatásaim, sem elhagyásnál elvonási tüneteim. Nagyon tudom ajánlani! Ha ez kevésnek bizonyul, tényleg érdemes egy 0.25mg-os xanax/frontin/helex bevétele. Attól, hogy alkalmanként szeded NEM fogsz rászokni! Én évekig szedtem nyugtatókat (Helex SR, Xanax, Frontin, Elenium, Rivotril) és most januárban sikerült 2mg xanaxról levenni 0.5mgra. Tényleg csak pár napig voltam szarul, teljesen kibírható volt.

Egyébként èn is egyetemista vagyok.

(Ez a legnagyobb butaság, hogy valaki nem mer beszedni valamit, hátha függő lesz... Le lehet szokni mindegyikről, és vannak esetek, amikor megéri inkább rászokni, hogy teljes életet élhess, míg szükséges szedned őket.)


Én ezeket szedtem eddig: Xanax, Helex SR, Frontin, Rivotril, Elenium, Scippa, Valdoxan, Anafranil, Lamolep, Kbentiax, Restigulin, Stilnox

Ezekből csak a kventiaxot volt nehéz elhagynom, insomnia, hányinger és hasmenés 0/24-ben. A többit tényleg pár nap, vagy pár hét alatt elhagytam gond nélkül.

Sok sikert!

2020. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!