Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki szedett már enyhe...

Valaki szedett már enyhe szorongásoldót szociális szorongásra?

Figyelt kérdés

Milyet?

Mik a tapasztalatok?

Sokat stresszelek, szorongok, kevés az önbizalmam.

Sportolok, de az kevés.



2019. okt. 18. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha erre gyógyszert szedsz, akkor keress mellé pszichoterápiát is, ami segít abban, hogy megtaláld a gyökerét annak, hogy miért van erős szociális szorongásod. Ellenkező esetben a gyógyszer helyett bármit ehetnél vagy ihatnál, csak függő leszel tőle. (Van, aki szociális szorongásra iszik, vagy drogozik, vagy süteményt zabál és mázsányi hájat növeszt magára, mintegy páncélként.)


Minden ilyen pótszer csak elfedi a baj, nem megoldani igyekszik azt.

2019. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elsőnek igaza van. Én 0,25-ös Xanaxot szedtem viszonylag sokáig, de miután abbahagytam az az előtti szorongás sokkal erősebb lett, elaludni is alig tudtam, egész nap kattogtam, pedig az annyira nem is erős szer... Akkor már inkább többet ér egy jó pszichológus, akivel kibogozhatjátok, hogy pontosan mi okozza a szorongást nálad.


Nálam a rendszeresség rengeteget segített, pl. tíz előtt lefeküdtem, próbáltam kipihenni magam, konkrét időpontokban étkeztem és sportoltam, egyáltalán nem ettem cukros dolgokat. Biztos klisésen hangzik, de nekem csak ez használt. Próbálj ki először valami természetes dolgot, beszéld ki a problémáidat valakivel.


Ha visszamehetnek az időbe, soha nem nyúlnék szorongáscsökkentőkhöz, hosszútávon többet ártott, mint használt.

2019. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ismertem olyat, aki előző válaszadó által leírt gyógyszert szedte sokáig, szintén 0,25 dózisban. Függőséget okozott nála. Szerintem a legjobb segítségért fordulni és lelkileg megoldani a problémát, a gyógyszerek csak függővé tesznek, semmit sem oldanak meg.
2019. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!