Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem értem, miért kell tanulnun...

Nem értem, miért kell tanulnunk és fejlődnünk az életünkben ha úgyis meghalunk?

Figyelt kérdés

Régóta bizonytalan vagyok az életemmel kapcsolatban.


Az volt bennem,hogy napról napra jobb emberré akartam válni és imádtam művelődni de azt érzem,hogy minek ha meghalunk?


2019. nov. 2. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2019. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak a tested hal meg.
2019. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy velünk született, ajándékba kapott képesség- hogy haladjunk a megismerésben. Egy kisbaba egész nap dolgozik, figyel, kutat, mindent megvizsgál, megkóstol, megforgat - tanulmányozza a világot. Senki sem mondja neki ezt - ez emberi lényegünk sajátja. A bennünk élő világ világossága. Ne hagyd elsötétíteni, ez a mi kincsünk.
2019. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ööö... és minden állat tulajdonsága is. Hiába bennük is él a világ világossága!
2019. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit megtanultál, az a tiéd, senki sem veheti el tőled.
2019. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az igaz hogy minden és mindenki ideiglenes, de ezzel együtt mindazok a hibák, mások előtti beégések stb. amiket a fejlődésünk során óhatatlanul elkövetünk szintén ideiglenesek. Akkor meg miért ne foglalkozzak olyasmivel ami engem személy szerint érdekel? Felfoghatod úgy hogy "úgyis meghalunk egyszer :(" meg úgy is hogy "úgyis meghalunk egyszer :D"


"napról napra jobb emberré akartam válni és imádtam művelődni de azt érzem,hogy minek ha meghalunk?"

Kérdezd meg magadtól miért akartál jobb emberré válni. Arra vágytál hogy az emberek megjegyezzék a neved? Vagy hogy olyasmit alkoss ami még azután is megmarad ha te már nem leszel? Mert a halál mint tényező már akkor is meg volt. De ha nem lelsz személyes örömre a művelődésben és csak azért csinálod hogy majd egyszer a világ profitál belőle és végre te is számítani fogsz akkor elkerülhetetlenül kiégsz (talán a kérdésed is ennek a jele). Szerinted Einstein vagy Mozart is úgy álltak neki a munkájuknak hogy "egyszer világklasszis leszek, mert csak úgy fogok számítani világviszonylatban" vagy úgy hogy "zenét akarok szerezni mert szeretem a zenét/mindennél jobban érdekelnek a tudományok ezért képezem magam ebbe az irányba".

Nyomot akarsz hagyni a világban, jobban megértem ezt mint a legtöbb ember. De az egész ott kezdődik hogy olyan területen teszed ezt amiben személyesen is örömödet leled, akkor is ha senki nem lát (nem lesz mindig sétagalopp de ez az alapja mindennek).

2019. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyukámnak erre van egy frappáns válasza. Minek eszel ha úgyis éhes leszel megint?
2019. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok nektek,hogy ilyen érett és bíztató gondolkozással adtatok elgondolkodtató válaszokat.


Én 38 éves férfi vagyok és mindig angol nyelvű tolmács szerettem volna lenni de soha nem hittem el,hogy képes lennék rá,ezért sok-sok munkahelyem volt.Egy pszichés betegség átírta az életemet.Valóban kiégettnek érzem magam.

2019. nov. 2. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért adtad fel az álmaidat?
2019. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hatalmas önbizalom hiányom és kisebbrendűségi érzésem van melyek együtt járnak a szorongással.

Frontin nélkül nem vagyok stabilan létező.

2019. nov. 3. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!