Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Senkinek nem tartozok az...

Senkinek nem tartozok az értelmetlen szenvedésemmel, nem vagyok önző, élet nekem átok mintsem ajándék. Kék vonal kilőve, már próbáltam. Érdemes-e testi és mentális szenvedéseimet elviselni?

Figyelt kérdés

Mióta barátnőm szakított velem azóta még jobban felerősödtek bennem az öngyilkos gondolatok, előtte is voltak évekig.

Öngyilkosságot nem tartom rossz dolognak csak vészkijáratnak, senkinek a világon nem tartozóm az értelmetlen szenvedésemmel.

Persze végéig kell járni a megoldásokat.

Úgy érzem hogy szét akarom szakítani magam belülről, utálom magam.

Elégedetlen vagyok a helyzetemmel, rengeteg dolgot elrontottam.

Mai napig mellettem lenne a barátnőm ha elmegyek dolgozni és haladunk előre, lehet hogy többet ki tudtam volna hozni belőle.

Gyilkos dolog belegondolni abban mi lett volna ha, önkergetés.

Reálisan látom a helyzetem, öcsémre büszke a családom, külön élete van egy haverjával lakik albérletben, kiforrott stílusa van, sikerült egy kedves s szép barátnőt fogni magának de előtte is voltak lányokkal kalandjai, futárkodik.

Nézzük a dolgaim, 24 éves leszek, egyetlen barátnőm volt eddig és csak vele feküdtem le, próbáltam csajozni de eltelt fél év és semmi, gyermekkorom kockulásból állt, nem tudok csajozni mert mindig elrontom egy ponton a beszélgetést. Hiába nézek utána mindenek hogyan kéne csajozni, tényleg komoly kutatást végeztem, semmi eredmény. Nincs jogsim de folyamatban van, de utalók vezetni.

Kényszeres maszturbálásaim vannak, perverz vagyok, játékfüggő vagyok, elég tré munkahelyem, de legalább laza. Gerincbeteg vagyok, kóros ízületes reumás betegséggel, jó kis lúdtalppal megáldva. Szóval elég sok fájdalmam van, ropogok össze vissza, gyógyszert szedek rá de mintha csak pezz cukorka lenne.

Elvileg 4 barátom van, ebből 3 csak akkor ír ha ráírok, maguktól nem érdeklődnek.

Általában itthon vagy a munkahelyem vagyok, csak akkor megyek valahova ha vennem vagy intéznem kell valamit.

Házi buliban kétszer voltam, de ilyen szórakozó helyen soha, pedig vágyok.

Nem szeretek ember közé menni, tudok beszélni bármiről, elég jól kommunikálók, olyan feleslegesnek tartom. Szívesen segítek másnak de viszonzást vagy dicséret ritkán kapok.

Úgy érzem hogy kicsit biszexuális is vagyok, nem tettem magam túl a szakításon mert csúnyán váltunk el 3 év után.

Nem tudok letenni az öngyilkosságról hiszen születésnapom november közepén lesz, ha most nem teszem meg akkor várnom kell még egy évet. Szüleimmel ritkán beszélek de sohasem komoly dolgokról, anyuval akkor beszéltem utoljára sokat mikor szakított velem az exem, apu az érzéketlen ember legtöbbször, anyu el akar válni, sokat mondogatja de megértem.

Szóval semmi nem hajt előre ebben az életben, minden amit teszünk mulandó, semmi nem tart örökké és haldoklik a világ.



2019. nov. 6. 00:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Néha énis borúsan látom a világot, de aztán belegondolok, hogy van fedél a fejem felett, van munkám és tanulhatok. A világ napos oldalára születtem és örülök, hogy csak annyi bajom van az életben, hogy rossz a kedvem, vagy fáradt vagyok, vagy éppen nem jön össze semmi.


Örülj jobban annak amid van, mert (akármilyen is az életszínvonalad) garantálom, hogy rád is jut 2-3 harmadik világbeli ember, aki éhezik, vagy nyomorog.


Az ilyen kérdéseknél mindig kiírom, hogy szerencsés vagy, amiért egyáltalán lehetőséged volt ezt a kérdést feltenni.

2019. nov. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
Jézus segít, csak higgy benne!
2019. nov. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Megértem az álláspontod, de most azért érezem magam jobban mert másnak sokkal rosszabb? Világ haldoklik sok tényező miatt.

Posztmodern társdalomban élünk amitől hányingerem van, látszat és bálvány imádság, pénz és hatalom, egocentrikus társadalom.

Nem tartom magam szerencsésnek, mentálisan és testileg szenvedek, nekem nem rossz napom van, nekem rossz életem van mert nem élhetem úgy ahogy szeretném, nincs második esély a múlt elmúlt és soha nem jön vissza, igenis van olyan amire nem vagyunk képesek.

Ennyit kérnék csak, egy egészséges testet és hogy töröljék az összes emlékemet, újra szeretném kezdeni de mivel ez lehetetlen, végig szenvedem az életem ebben a testben és állapotban vagy felvágóm az ereim és legalább vége lesz.

2019. nov. 6. 00:58
 4/23 anonim ***** válasza:
2019. nov. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Senkinek sem tartozol értelmetlen szenvedéssel. Ahogy senki sem. Ki mondta azt neked hogy nem dönthetsz a saját életed felett? A saját életed. Nem mondhatja meg más hogy mit tegyél.
2019. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr meg kell próbálnod bocsátanod magadnak és elfogadni amilyen vagy és akkor nem leszel feszült emiatt. Nekem sem volt még barátnőm és túltettem magamat rajta. Van sok más jó dolog is az életben. Például én a zenehallgatásban találtam meg a nyugalmamat, a számítógépes játékokkal sincsen baj ha az valami pozitív logikai. Nem mindenki tudja hard vagy "nehéz" módban végig játszani a játékokat, így az életben is néha "easy"-re vagy alacsonyra kell raknunk az elvárásainkat.


És ha ne adj Isten jobbak leszünk akkor meglehet próbálni médium-közepes elvárásokkal az életet.

Igen a világ elmúlik, de a jó dolgok, emlékek megmaradnak. Például, amikor valaki nagyon megnevetettet vagy mosolyogtatott. Nekem sok ilyen van, pedig némelyikkel soha nem is találkoztam, csak mondták hogy lesz még az jobb is.. Fel a fejjel :)

2019. nov. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ne tedd meg, próbálj meg talpra àllni, menj pszichológushoz hátha segít. Hidd el, van miért èlned, van remèny. Èn egy esetben lennék csak öngyilkos, ha előrehaladott vagy áttétes rákom lenne. Anyàmnak az volt, azt a szenvedést senkinek nem kívánom, embertelen, inkàbb a halál. De egyéb esetben soha nem lennèk öngyilkos. Te se legyél
2019. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 1Léna ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az életedről szóló leírás tényleg eléggé nehéz helyzetet tár fel. Jobban lettél attól, csak egy hangyányit is, hogy kiírtad magadból?

Nagyon részletes tényfeltárást adtál a helyzetedről. Leírtál olyan tulajdonságokat, és tevékenységeidet amivel az emberek nem dicsekednek. Ezeket mások mondják rólad, vagy őszinte voltál? Ha az utóbbi akkor szívből üdvözöllek mert ez egy olyan kiemelkedő erény amivel csak nagyon kevesen rendelkeznek.

Az teljesen természetesen rossz érzés, amikor egy kapcsolat megszakad. Nem csak társkapcsolat, hanem baráti kapcsolat megszakadása is fájdalommal jár. Nagyon jó, hogy a fájdalom ellenére, már látod, hogy mi az amit másképpen tehettél volna. Ez igazán azt mutatja, hogy képes vagy a helyes önértékelésre. Megmondom Neked, ez is igazán ritka az emberek között. A barátokkal kapcsolatosan a Tiedhez hasonló tapasztalataim vannak. Mindenki szereti, ha törődsz vele, de kevesen vannak akik képesek azokkal is törődni akik nem nyitnak szeretettel embertársaik felé. Na tudd, hogy benned sokkal nagyobb a szeretet mint másokban. Ha szívesen segítesz másoknak, az azt jelenti, hogy a Te szeretetnyelved a szívesség nyújtás. Nekem is. Így én is tudom mennyire rossz érzés amikor nem értékelik a fáradozást. Kedves kérdező! Egy nagyon különleges és értékes ember vagy. Ha feltárnád, most még, az eddig felfedezett jó tulajdonságaid mellé még azokat a jó adottságaidat, melyeket az elkeseredésed nem engedett kiírni magadból, akkor kiderülhet, hogy azokkal együtt, már tudnál valamilyen sajátos egyedi életutat találni magadnak. Azt már tudod, merre ne menj. Nem tanácsolom, a görcsös igyekezetet a pártalálásra. Meg kell tanulnod először magadat elfogadni, magadat szeretni, (nem addig a végletig amibe mások esnek, hogy kihasználják embertársaikat) mert ha már tudod ki vagy Te milyen erősségekkel rendelkezel, akkor ezzel a magabiztossággal fogod majd magadhoz vonzani a megfelelő társat. A szívesség adást megtanultam úgy kezelni, hogy nem azért teszem már mint régen, hogy szeressenek, hanem csak adom, mert nekem örömöt okoz. Nem számítok érte hálára, vagy viszonzásra. (Képzeld azóta többször pozitívan értékelték, ez engem is meglepett) Sajnálatosak az egészségügyi problémáid. Nem lehet könnyű ezekkel együtt élni. Tudtad, hogy sok betegség lelki eredetű? Az orvosok néha csak a tüneteinket kezelik, de sokszor, ha meggyógyul a lelkünk elmúlnak a testi tüneteink is. A munkahelyeddel ha nem vagy elégedett,nem okoz az elvégzett munka örömöt, vizsgáld meg mit tehetnél? Az egészségügyi állapotod korlátoz, de mégis milyen lehetőség van? Szóval az életnek vannak nehézségei mindenki számára, de a nehézségeken átjutva tapasztaltabbak, bölcsebbek leszünk. Te is egy sor tapasztalatot osztottál meg velünk. Merj új irányba fordulni, egy új életet kezdeni a tapasztalataiddal! Szeretettel 1Léna

2019. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

# 6 Hiába bocsátok meg magamnak ha az exem nem tud, fél éve, hogy nem vagyunk együtt, ő szakított velem teljesen jogosan, sokáig nem volt munkám és nem is kerestem igazán, nem tudtunk előre haladni, kimerült a kapcsolatunk a film/sorozat nézésből és a sz3xualitásban.

Nem volt közös témánk sokszor, más volt a jövővel kapcsolatos gondolkodásunk, de szeretük egymást, nem volt megcsalás, leírtam az összes hibám amit vétettem és tisztába vagyok az ő hibáival is.

Nekem ő volt az első kapcsolatom, azóta sem voltam nővel, próbálkozók tinderen&badoon, semmi értelme az egésznek, húspiac az egész, hiába írsz magadról a profilodon senkit se érdekel kb.

Kiábrándultam az egészből, ha valaki érdekel leírom neki a tapasztalataim, elég sok negatív volt a kevés pozitív mellet.

Nem tudom elfogadni magam, fájdalommal élek, p3niszem is kb 8cm de megvannak az előnyei, izmosabb szeretnék lenni, sportolni szeretnék, akadályoz az hogy folyamatosan fáj a nyakam a gerincem és össze vissza ropogok, együtt kell élnem a fájdalommal.

Exemről még csak annyit hogy minden nap hiányzik és gondolok rá, fél éve, tudom hogy semmi esélyem sincs kb, azóta volt 2 pasija, a mostani 15 évvel idősebb kb, elég jól keres és saját egzisztenciája van, mi nem sok helyre jártunk el, vele elmehet bármerre, tény hogy még soha nem voltam más nővel izgatóan hat rám de úgy néz ki hogy k. urvákra kell majd elvernem a kevés pénzem ha legalább szexelni akarok még ha az nem is intim szeretkezés amit sokkal jobban preferálok.

Rossz élményekre és emlékekre jobban emlékszik az ember és nekem elég jó a memóriám, így maradtunk fent az evolúció során, megtanultuk hogy a tűz meleget ad de nem érdemes kézzel belenyúlni.

2019. nov. 8. 01:15
 10/23 A kérdező kommentje:

Laca32

Családom előtt titkolom, nem bízok meg senkiben sem körülbelül, nem is sokat beszélek itthon, amúgy rengeteget ha érdemes ha nem.

Sajnálom anyudat, részvétem.

Még nem tudom hogyan lesz, szerintem jövőre kellene megtennem, addigra összegyűjteném a pénzt a temetési költség fedezésére.


1Léna

Igazából már leírtam a kék vonalnak is, de vicc amiket válaszoltak.

Nem igazán segít ha kiírom magamból, jó érzés hogy valaki megpróbál segíteni rajtam miközben biztos neki is megvannak a saját gondjai.

Őszinte volt minden sor amit olvastál, sajnálatos de ez van, igazából már aludnom kellene mert holnap vezetek oktatónál, felénél járok de utálok vezetni, kedvenc részem amikor kiszállok az autóból, de végig csinálom mert anyagilag támogatva lettem ezen a téren.

Hiába tudom mit tehetem volna máshogy a múlton nem tudunk változtatni csak megérteni, hiába boncolgatóm fel, szakítás héten mondtam le a cigiről, szakítás után 2 hónapig nem cigiztem majd megtudtam hogy már van valakije, 3 év kapcsolat után annyit nem érdemlek meg hogy beszélgessünk vagy visszaírjon, le vagyok tiltva facen is, email-t írtam neki, körülbül3000 forintba kerül a két részes sms amit elküldtem, felhívtam és lekoptatót,azt hallom hogy mindenhol azt mondja ha rólam kérdezik hogy örül hogy tőlem megszabadult és ha anyámék nem lennének akkor én már meghaltam volna. Olyat csalódtam benne, ezért nem akarok kapcsolatot, barátság extrákkal bőven elég lenne, darabokban vagyunk, lassan láncdohányos leszek annyit szívok, magam körül nem tudok rendet rakni mert azt érzem hogy hiába rakok rendet ha a fejemben és a szívemben nem tudok rendet rakni, igazából az állapotomat jelzi a szobám állapota is, világ csak tükör.

Semmit se érek a nagy szerettemmel, őszintén szeretem és megbíztam a másikban, megelőlegezem a bizalmat de már nem megy, nem tudok feledni, rettenetesen szét vagyok csúszva.

Szeret nyelvek mestere vagyok, fontos hogy a másiknak jó legyen és ha kölcsönös a dolog az a legjobb.

Semmi életcélom nincs, külsőleg egy átlagos senkinek érzem magam, nincs meg a szikra a stílus külsőleg, sajnos ez egy kirakat világ, posztmodern társadalomban élünk amit eret vágok lassan, ha nem fogadom el akkor is így van.

Édesapámnak is hasonló gerinc betegsége van, de nála nincsenek ízületi fájdalmak és reumás kórkép és az a kegyetlen fájdalmas ropogás, amit már nem tudok elviselni, annyira jó lenne ha csak egy napig nem ropognék és ne fájna semmim, minden ami mozgással jár szörnyű.

Nem tudom így magamat szeretni, de szeretni mást tudok magamon kívül, ha lenne kit. Olyan régóta magányos vagyok hogy belefulladok az emos rapekbe amit akkor hallgatok amikor már nagyon sz@r a kedvem, nem tudom kiverni a fejemből az exem, látom magam előtt a mosolyát&szemét, érezném még az ölelését s csókjait, hallgatnám amit mond szívesen és segítenék bármiben neki ahogy régen.

Köszönöm 1Léna hogy írtál.

2019. nov. 8. 01:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!