Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljem túl a jelenlegi...

Hogyan éljem túl a jelenlegi élethelyzetemet?

Figyelt kérdés

Jövő héttől kevesebbet fogok keresni, mint amennyi 2 éve volt fizetésem (mindennel együtt).

3 évig dolgoztam irodában, most eladó leszek. Még vásárolni is utálok, erre most mehetek boltba.


Elkezdtem egy esti egyetemet, de nem gondoltam volna, hogy nem lesznek rugalmasak a munkahelyemen, amit otthagytam ezért.

Egy tanfolyam végén járok és rettentő sokat tanultam mellette önállóan, mégis esélytelen az elhelyezkedés vele.


Lassan hitelt kell felvennem, hogy megéljek.


A családból egy emberrel vagyok jó viszonyban, de neki semmi se tetszik, amit csinálok. Szabályosan titkolózom, játszmázok.


A baráti körtől kezdek eltávolodni (nemcsak a lelkiállapotom miatt, de sajnos nyilván azért IS).


De egyébként beilleszkedési gondjaim is vannak (pici korom óta).


Pár hete komolyan gondolkoztam az öngyilkosságon illetve kisebb hülyeségeket csináltam is (nem a testi épségem ellen - még).


Mit tegyek?


2019. nov. 12. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságot gyorsan heverd ki a fejedből, mindenkinek vannak gondjai, sok embernek nehéz az élet... de talpon kell lenni mert muszáj.. első lépésként a lelki állapotodon kéne javitani, vegyél kis erőt magadon és probálj meg jobban be illeszkedni az emberek közé, ismerkedés? Gondolom nincs kapcsolatod. Talán ez is segítene.a pénz meg nem minden!! Egyenlőre maradj ennél ez is jobb mint a semmi közbe nézegess másik munka után... fel a fejjel :) én is lehetnék öngyilkos... és sokan mások is... örülj amid van.. becsüld meg mert ebben az életben talán ez a legkisebb gond..
2019. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"mindenkinek vannak gondjai, sok embernek nehéz az élet..."


Jó, és?

Pont ez a szöveg az, ami baromira nem segít.



"vegyél kis erőt magadon és probálj meg jobban be illeszkedni az emberek közé, ismerkedés?"


15 éves korom óta folyamatosan nemcsak "kis" erőt veszek magamon, hanem napról-napra keményen küzdök.

Magamhoz képest hatalmas eredményeket értem el.


"a pénz meg nem minden!!"


Itthon egyre több a javítatlan dolog, a cipőm lyukas, a téli kabátom háromszor varrt, kétszer varrtam én.

Tavasz táján már kajára se fog jutni elegendő.


"Egyenlőre maradj"


Jövő héten kezdek.



"én is lehetnék öngyilkos... és sokan mások is... örülj amid van.."


Ez megint az a szöveg, ami maximum árt, de nem használ.

2019. nov. 12. 22:20
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem azért szereztem diplomát, jelenleg nem azért képzem át magam, nem azért tanulom ki a belem az elmúlt 1,5 évben, hogy itt tartsak.


Nettó 150 bevétellel, létbizonytalanságban (bizonytalan munkahelyek stb).

2019. nov. 12. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
És facebookon? Állashírdetésben nem talaltál olyan munkát, ahol többet keresnél? Aki keress talál :). Aztán tudnál spórolni kicsit felszedni magad... azért írtam az ismerkedést mert ha mondjuk összejönnél valakivel, könnyebb lenne lelkileg.. meg hát valakivel csak könnyebb lenne jövőt szervezve nem?
2019. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!