Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tartsak még ki a...

Hogyan tartsak még ki a jelenlegi munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Fáradtnak érzem magam.

Kevés a szabadság; a 21 nap eleve nem túl sok, de ennek is zöme ügyintézésra, szerelőkre, vizsgákra, sikertelen állásinterjúkra "égett el".

Nem bírom már a monotóniát.

Van nehezen elviselhető munkatársam, konkrétan szinte egy napot se bír ki, hogy ne neveljen engem, ne oktasson ki, szóljon be - amúgy nagyon bántó (másokkal is) és nem érzi át / nem zavarja.

Ha lehet olyat mondani így fiatalon, kiégtem, meguntam a munkahelyemet, egyre fáradtabb vagyok testileg, lelkileg és egyre nehezebben tolerálom a munkahelyemen levő káoszt, rendezetlenséget, logikátlanságokat, felesleges köröket.... de legfőképp a monotóniát.


Viszont legalább irodai, ücsörgős, nem emberekkel foglalkozó, hétfőtől-péntekig tart, napközben, nem váltott műszak, elviselhető fizetés és a legfontosabb, hogy stabil.


Belekezdek egy tanfolyamba. Irtózatosan drága, fárasztó, két hétköznap este lesz és otthon is sokat kell gyakorolni majd.

Most nem lenne jó munkahelyet váltani, mert a megszokott mellett tudnék tanulni + lefelé tudok csak váltani a jelenlegi végzettségeim miatt.


Hogyan bírjak ki még... álom-esetben fél, reális esetben 1, másfél évet ITT?


2018. okt. 9. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem hagynám magam, hogy kioktassanak, pont ez az, ami elveszi az energiád. Biztos visszaszólnék az illetőnek főleg ha munkatárs és nem a főnök. Másik, hogy biztos elmondanám a felettesemnek, hogy ha ilyen problémám lenne. Például én voltam olyan helyzetben, hogy felettem álló seniornak finoman beszóltam, amúgy ő sem egy kellemes természetű személyiség, azt mondtam neki betanítás közben: 'Bocsi de egy kukkot se értek abból amit mondasz'. Ennek hatására, változtatott a beszédtempóján és a stílusán is, és elviselhetőbb volt. Szerintem megéri tenni azért, hogy változtass a helyzeten.
2018. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindig neki van igaza, senkire se hallgat, a főnökre sem.

A főnök is tudja, hogy milyen.


De sajnos jó munkaerő...



Amúgy ennél az embernél rosszabbul tűröm a monotóniát.

2018. okt. 9. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőség a munkahelyeden belül válts pozíciót. Még azt is megteheted,ha nincs határidős melód, hogy lazára veszed a munkamennyiségét, pihenj többet,beszélgess másokkal, kávézz többet, menj ki sétálni, próbálj feltöltődni szünetekben. Bennem felmerült egy kérdés, ha tanfolyamot is fárasztónak találod, megéri belekezdeni?
2018. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tanfolyam nélkül nincs jobb munka.



Nem nagyon tudok pozíciót váltani.

Illetve semenyire.



Lazsálni szoktam, amennyire a munka sürgőssége és mennyisége engedi.

2018. okt. 9. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Hiába "jó munkaerő" valaki, ha a többiekkel nem tud normálisan beszélni, akkor rossz hatással van a kollektívára és az egyes személyekre is. Ha nagyon, akkor előbb-utóbb mindenki el fog menni onnan. Ezt magyarázzátok el a főnöknek, ha már magától nem tudja...

Vagy akár ti is beszélhettek az illető fejével - úgy értem, nem egyesével, hanem páran szépen elmondjátok neki együtt, hogy vegyen vissza az arcából roppant sürgősen. Ti vagytok többen.

2018. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!