Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kínosan, kissé furán érzem...

Kínosan, kissé furán érzem magam, amiért Ginko biloba filmtablettát szedek. Mintha idős lennék. Többi lent? 18/l

Figyelt kérdés

Szép napot!


Ma voltam orvosnál. A pajzsmirigy alulműködés tüneteiből eléggé sok megegyezik, ami elég volt ahhoz, hogy megkérjem, nézzük meg. A teljesítőképességem, koncentrációm pocsék, a menstruációm soha nem volt beállva. Idén vizsgázok, de egyszerűen képtelen vagyok bármit megjegyezni, a tanárok rajtam lovagolnak és suhintják az ostort, fenyegetnek, hogy nem küldenek vizsgázni. Ahogy lehetett, próbáltam az utóbbi időben kerülni az iskolát, legalább 1-2 napra, mert lelkileg nem bírom, hogy görnyedek a tanulnivaló fölött, mégsem marad meg semmi, bent meg hallgatom a tanárokat.


Felírt az orvos Ginko biloba tablettát, ami, mint az olvasható az oldalán: Időskorral összefüggő szellemi hanyatlás és az életminőség javítására enyhe fokú demenciában szenvedőknek.


Teljesen hülyének érzem magam... Az utóbbi időben a felfogásom nagyon lelassult, az eddig nagy szókincsem is szűkült, amikor beszélni kell. Imádom a szavakat, ezért borzalmas érzés.


Mit gondoltok erről? Szerintetek, ha sikerül a vizsgám, feltéve ha engednek, ez a probléma megszűnik, vagy legalább mérséklődik? Volt ilyen időszakotok?



2019. nov. 18. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a stressz okozza. Alapvetően a keringést serkenti, tényleges elbutulásnál nem igazán hatékony. Ne aggódj.
2019. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szánj néhány napot a pihenésre, és ha a tabletta nem segít menj vissza az orvoshoz. A stressz nyilván megnehezíti a tanulást, de ennyire azért sztem nem kéne fejbevágnia. :/

Azt meg ne szégyelld, hogy mit szedsz. A tablettától nem leszel öregebb. :P

2019. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nagyon sok diák vizsgaidőszakban is gingko bilobát szed, ne érezd rosszul magad tőle.
2019. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

A g.b.-ról nem bizonyították be mostanában, hogy semmilyen hatása nincs, csak placebo?

Mintha ezt olvastam volna pár hónapja.

2019. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!