Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? 24 éves vagyok és...

Mit tegyek? 24 éves vagyok és minden összedől, az én hibámból.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és másfél éve szerencsejáték-függő. Most vagyok az egyetem utolsó félévében, a világ legcsodálatosabb nőjével vagyok stabil kapcsolatban már 3 éve (jelenleg távkapcsolat), idősebb testvéreim és anyám mindig mindenben támogattak és mellettem voltak. Több barátom is van, akik nagyon sokat jelentenek nekem és fordítva is így érzem. Voltak nagy, de megvalósítható terveim a jövőt illetően.


Ez azonban meg fog változni nagyon hamarosan, minden itt felsoroltat el fogok veszíteni, az egyetemet sem vagyok képes befejezni. Most jutottam el arra a pontra, hogy összesen 2 millió forinttal tartozok családnak, barátoknak és a páromnak, mindezt anélkül, hogy tudnák, mi a helyzet velem. Nem tudok aludni, enni, de még tükörbe nézni sem - az elmúlt másfél évben annyit hazudtam, hogy már nem is tudnám összeszámolni. Egy hazugsággá vált a teljes életem. Azt érzem, hogy úgy lenne a legjobb mindenkinek, ha eltűnnék örökre, elköltöznék valahova, hogy ne mérgezhessem a számomra fontos emberek életét (a tartozásokat előbb-utóbb megadnám, amint tudom).


Nagyon sokat olvastam a szerencsejáték-függőségről, és habár több kérdőív pontjai alapján 100%-ban az vagyok, én ezt nem így érzem. A játék számomra (blackjack, rulett) nem okozott soha örömet, amikor nyertem akkor sem. Gyűlöltem mindig nekikezdeni, pénzt költeni rá újra és újra. Többször megfogadtam: ha elérek x összeget, akkor befejeztem egy életre - ezzel sikerült elérjek 2 millió forintot, minuszban. Ha elértem volna azt a bizonyos x összeget, akkor abba tudtam volna hagyni, mert mindig számoltam vissza a perceket is, hogy mikor lesz már ennek vége. Hát most vége van azt hiszem.


Mit tudok tenni egy ilyen helyzetben? Senkinek nem beszéltem még erről így ilyen formában, ezért lenne szükségem pár külső szemre is.



2019. nov. 18. 18:06
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Kedves hozzászólók!


Én voltam az, aki kiírta a kérdést. Egy új felhasználót hoztam létre csak a kérdés miatt, kamu email címmel, így már nem tudok belépni.


1. - 3. -8. - 9. - 10. hozzászóló: köszönöm így utólag is a a tanácsokat. Megfogadtam őket és bevallottam mindent. Ezután segítettek szakembert keresni nekem, akihez habár elmentem, de nem ez jelentette a megoldást, hanem az ŐSZINTESÉG.


Ha akkor nem teszem meg ezt a lépést, akkor az elmúlt 1 év történései (covid) miatt bele sem merek gondolni, mi történt volna.


Az egyetemet befejeztem, párommal együtt vagyok végre és minden a lehető legjobban alakul. Stabil munkahelyem van így már nincs is meg a gondolata sem annak, hogy ilyen módon szerezzek pénzt. Egy dolog maradt mindösszesen...pontosan 3 évvel ezelőtt kezdtem el a szerencsejátékot, így természetesen eszembe jutott, mint "évforduló". ..

Ez pedig a következő:

1Léna a hozzászólásod teljesen betalált, hadd kérdezzem meg: volt már dolgod szerencsejáték-függő emberrel?


"Tanultam-e belőle?"

- még most is minden nap tanulok belőle

"Vállalom-e a következményeket? Merem-e bevallani? Merek-e segítséget kérni, ha egyedül nem megy a helyrehozás?"

- vállaltam a következményeket, mertem és amennyire nem voltam a szerencsejátékban szerencsés, úgy minden másban igen


"És még egy fontos dolog, meg tudom-e bocsájtani magamnak? El tudom-e fogadni, hogy a történteken, már nem tudok változtatni?"


- Valóban, ez egy rettentően fontos része az egész kialakult helyzetnek. A válaszom pedig a következő: nem tudom megbocsátani magamnak, valószínűleg soha nem is fogom. Azonban elfogadtam, hogy ez már megtörtént és ez is hozzátett ahhoz, aki ma vagyok.


Most azoknak szeretnék üzenni akik jelenleg ezzel a problémával küzdenek:


Fogadjátok meg a posztom alatti jótanácsokat, mert NINCS MÁS KIÚT ebből a függőségből. Egyszerűen csak nincs, mert lehet egy jó napod/heted/hónapod, amikor százezreket pörgetsz ki, és még ki is utalod a bankszámládra. De másnap elvesztesz 10 ezret, felraksz 50-et, 100-at, milliót és a vége mindig az, hogy a takaró alatt nyitott szemmel fekszel hajnal 4-ig, amikor a kimerüléstől végre el tudsz aludni, majd amikor felkelsz csak arra gondolsz, hogy ez csak egy rossz álom volt - megnézed a bankszámládat és kiderül, hogy ez a VALÓSÁG.


Forduljatok családhoz, barátokhoz, szeretteitekhez bizalommal. Ha nincs olyan, akiben megbíznál, akkor szakemberhez. Ha csak valakivel beszélnétek, akkor írjatok privát üzenetet és minden további nélkül, nagyon szívesen akár hívásban is beszélhetünk. Heti 1-2-szer nézni fogom ezt a felhasználómat, kérlek írjatok bátran.

2021. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
De jó, hogy írtál! Örülök, hogy jól alakultak a dolgaid azóta! :)
2021. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!