Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyakomplexusom van?

Anyakomplexusom van?

Figyelt kérdés
Mindig is vonzódtam az idősebb nőkhöz és úgy alakult hogy egy 47 éves nővel vagyok együtt. Ez nem azt jelenti hogy a fiatalabb lányok nem izgatnak fel, de a saját anyám szerint is anyakomplexusom van. Én nem érezném hogy az lenne de tudat alatt nem kizárt. Mitől alakulhat ki ilyesmi? Anyukámmal jó a viszonyunk és mindent megadott nekem.

2019. nov. 20. 02:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést amire egy másik kérdéssel válaszoltál és nem vagyok közelebb a megoldáshoz. Akkor minek írsz bármit is?

Csak tudni szeretném az okát és ha lehet akkor megoldást találni mert valószínűleg nem véletlenül alakult így ha van ilyenem egyáltalán.

2019. nov. 23. 08:01
 12/16 anonim ***** válasza:

Azért írtam, mert szerintem nem a megoldás irányába indultál el.

Ha téged zavar ez a helyzet, akkor az az előremutató kérdés, hogy mi zavar benne, mitől alakulhatott ki, mit tudok ellene tenni - egyébként ebben egy pszichológus tökre tud segíteni. Nem vagy "beteg", nem kell gyógyítani, de sokkal biztosabban találsz választ ezekre a kérdésekre, ha van egy "lelki személyi edződ".

Ha téged nem zavar ez a helyzet, akkor meg teljesen mindegy, hogy mások ezt minek nevezik.

Csak arra akartam rámutatni, hogy nem a "bekategorizálás" a lényeg, nem az számít, hogy van-e olyam kritériumrendszer, ami szerint igen vagy sem.


A kérdésem teljesen segítő széndékú volt.

2019. nov. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is az,de egyébként ez nem korfüggő. Nekem 2 évvel idősebb barátnőm volt olyan,akire azt mondhatták volna,hogy anyakomplexus,mert ő is anya volt,és nem csak a gyerekeivel,de velem is úgy viselkedett sokszor,jól esik sokszor ez az embernek.

Annyi a lényeg szerintem,hogy ez ne álljon a szerelem útjába,mert akkor nehéz belőle kijönni.

2019. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha nem túl komoly a kapcsolat, akkor nincs gáz. Nyugodtan csináld. De azért ne bolondulj meg és ne csinàlj gyereket egy közel 50 èves nőnek.
2019. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Neki már van kettő és szerencsére már felnőttek :D és nem akar többet.
2019. dec. 16. 01:56
 16/16 anonim válasza:
57%
többet kellene tudni arról, hogy miért tetszik neked ez a nő, és akkor könnyebb lenne eldönteni. Az, hogy vonzódsz hozzá vagy a korosztályához még egyáltalán nem azt jelenti, hgoy anyakomplexusod van. De még ha lenne is benne valami ... kit érdekel? Mindenki legyen azzal akivel jól érzi magát, ne hagyd magad befolyásolni!!! Nagyon sok ember szűk látókörű, buta vagy éppen rosszindulatú, ezért könnyen rásüt másokra gondolkodást nélkül ezt-azt (és legtöbben közben még örülnek is annak, hogy rossz érzést keltettek a másikban). Ne foglalkozz a külvilággal. Amúgy szerintem nincs anya komplexusod. EGy 50 körüli nő is lehet nagyon vonzó külsőleg és belsőleg is, miért ne tetszhetne neked? Ezen túl pedig sok esetben jóval jobban ki lehet jönni egy érettebb nővel mint egy fiatallal és ez megintcsak épp elég indok ahhoz, hogy vele légy. És még sorolhatnám a többi indokot is, de ezek a leg kézenfekvőbbek. Ne foglalkozz senkivel, szerintem semmi gond nincs veled, örüljetek egymásnak, vállald fel a választásod, és éljetek boldogan!
2019. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!