Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom elhagyni a...

Miért nem tudom elhagyni a frontint?

Figyelt kérdés

Igazibòl több éve szedem rendszeresen.

Többször leszoktam róla,de nélküle újra szorongó és frusztrált voltam.

Csak frontinnal tudok élni.

Már úgy érzem,hogy soha nem akarom letenni.csak ezzel vagyok képes müködni.

Ha több hónap alatt leszoktam,utána hamar újra kezdtem szedni.

Pedig van Pszicháterem,aki bálított olyan terápiás adagokra mely ki kellene zárnia a frontint.

Jövő héten megyek a negyedik rehabomra hogy újra elhaggyam,de lehet hogy függeni akarok tőle mindig.

Jelenleg 3,5 mg-ot szedek naponta.

Ti mit tennétek és hogyan élnétek úgyis ha a frontinra mindig szükség van?

Mi lehet a baj,hogy csak frontinnal működök?


2019. dec. 5. 09:41
1 2
 11/17 anonim válasza:
Ez nem különb, mint az alkoholfüggőség. Én nagyon sokat szedtem, és mégsem hatott rám. Nem függtem rá. Viszont én le AKARTAM rakni. Ez a különbség közöttünk, hogy te nem is akarod letenni... És igaza volt a kedves válaszolónak előttem, erre abszolút nincsen szükséged. Felírják az orvosok, mint a cukorkát. ( Jaj, doktorúr ideges vagyok! Durrr megy a frontin recept...)
2019. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11#


Nem tudod hogy másnak tényleg van-e szüksége rá, elfogult gondolatmenet

2019. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
# 12 Akinek szüksége van rá, az szedje csak nyugodtan - és élje vele úgy az életét ahogy.. Csak az ember ne csapja be magát!! Ha viszont tényleg szükséges, akkor nem kell elhagyni sem. Így logikus 😃
2019. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13#


Igaz,csak volt pár mondat ami nem tetszett :D

2019. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

# 14

Tudom. Nem ilyen egyszerű téma ez. Sajnos van akinek lehet csak egy ideig kéne szednie, de közben meg erős függőséget okoz. Később meg csak nagyon nehezen lehet elhagyni. Ezért szerintem sok orvos hibás, mert hamar felírják ninden félére amire ki tudja tényleg az e a legjobb...

Egy szer aminek vannak előnyei, és hátrányai is. Mindenkinek saját önismeretének függvényében érdemes meghozni a döntést h az adott célért bevállalja e a mellékhatásokat is..

Vagy valami ilyesmi.. Nehéz dolog...

2019. dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
11-es, ugy általánossagban senkinek nem kellene szednie ezeket a gyogyszereket. Ha valaki stresszes, depressziós, mas fajta terápiát kellene rajta alkalmazni, nem a gyogyszert tomni bele, hogy nesze tessek ettol majd nem gondolsz semmire. Ennyi erőből drogozhatnának is, vagy alkoholizalhatnanak. Nekem nagyanyam szedi, felírtak neki csak ugy, hogy ne "idesekedjen". De mitol idegesekedik? Jaaa hogy amugy semmi baja nincsen, de ha köhint egyet a beteg akkor nyugtatót legyen mar szives felírni a doktorúr. Utána meg nem tud rola leallni az ember. Mert mint a kérdezőnél is "rafuggnek". Mert el is hiszik hogy akkora bajuk van hogy nem tudnak nelkule elni. Pedig tudnanak. Peldaul ennek a kerdezonek mi baja? Azon kivul hogy most fuggo, minek kezdte el szedni? Mert hogy semmilyen problémát nem írt amilye most van neki, csak az az atkozott gyógyszer. Verik otthon, nem talalt munkat, stresszes munkat talalt, nincs barinoje? Vagy valamilyen szemelyiszavarban szenved amit gyógyszerrel probaltak meg lekezelni? Mert nekem a kerdezo kerdese alapjan, neki sincs semmi baja az égegyadta vilagon, csak az a rohadt gyogyszer.
2019. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez az "akarat gyenge vagy" kb. olyanok szokták mondani akiknek szintén van bajuk. Ez nem csak érzelmi jellegű függőséget okoz, hanem testit is, elvonási tünetekkel. Orvossal konzultálj mindenképp!!!


[link]

2019. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!