Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két hónapja szedek napi 1 mg...

Két hónapja szedek napi 1 mg frontint. Mindig hat amikor beveszem. Ha tartom ezt a mennyiséget és nem emelem mert ennyivel jól vagyok akkor ez mindig elég lesz? Emelni nem fogom.

Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszerek egyik legnagyobb hátránya, hogy a szervezeted hozzászokik (függő leszel), és már nem lesz elég neki, nem fog hatni. Ezért szokták emelni a dózist aki függő lesz. Minden emelésnél a szervezett hozzászokik, és a végén olyan nagy mennyiségben eszed, hogy belépsz a drogosok csoportjába. Vannak gyógyszerel ahol lassúbb a folyamat, de van ahol gyorsabb. Inkább szokj le róla.
2019. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia én is szedem, de kicsit többet. Nekem se mindig sikerül tartani a mértéket, ez sajnos egy ilyen buli.
2019. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz mindig elég. A személyes genetikád és az akaraterőd fogja eldönteni, hogy 2 hónap múlva, vagy 12, esetleg 24 múlva kell emelni. Ismertem egy srácot, aki már napi 20 mg (40x0.5mg rivotrilt!!!) szedett/nap , de még csak el sem álmosodott tőle.
2019. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem volt olyan hogy napi 30 mgt szedtem. Nagyon könnyű hozzászokni, nem akaraterő kérdése!
2019. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Könnyen függőséget okoz, amúgy kövesd az orvos utasításait. Mert remélhetőleg nem magadtól találtad ki.
2019. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szedtem régen így, először 0.25 mg elég volt, kb. 4-5 hónap múlva már 0.5 mg kellett, majd azt hiszem 3 hónap múlva 1 mg, persze ez így nem jelent semmit, mert azt vettem észre, hogy attól is függött, hogy éppen mi volt a bajom, mert egy enyhe szorongásra elég volt a 0.5 mg, de a szorongásom bizonyos okokból növekedett, ezért kellett utána az 1 mg. Szerintem még hónapokig elvagy így, de tanácsos elkezdeni valami pszichoterápiát, bármi is legyen most az ok ami miatt szeded.


Én akkor kezdtem el, mikor már az 1 mg is alig segített, és a szakember segítségével is tettem le végül. Fontos, hogy olyanhoz menj, aki nem csak cseverészni akar, hanem jól bevált szakmai eszközökkel és módszerekkel akar segíteni rajtad. Én évekkel ezelőtt még a világ legstresszesebb, legidegesebb valakije voltam, de engem is meglep, hogy mennyiben tudott változtatni rajtam a pszichoterápia.


Nem akarok beleszólni a dolgodba, ezt ne vedd kioktatásnak, csak én is így indultam neki.

2019. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért kell kezelni párhuzamosan a gyógyszerszedés mellett azokat a tényezőket, amik idáig vezettek. Ettől alakul ki a függőség, normális esetben ha kezelve van a kettő, akkor párhuzamosan vissza is lehet építeni nullára a gyógyszeradagot.
2019. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én 7 éve szedek napi 2x0.5 xanaxot, most is elég, soha nem kellett emelnem. amugy meg egyénfüggő
2019. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!