Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek szülés utáni depresszió...

Akinek szülés utáni depressziója volt miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés

Hogy jöttetek rá, hogy szülés utáni depressziótól szenvedtek? Kitől kaptatok segítséget (férj, család bármely más tagja, barát, orvos)?

Én nem tudom, hogy az e bajom vagy csak a kimerültség, de nem tetszik ez6a lelki állapot amiben vagyok



2019. dec. 6. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Miert neked mik a tuneteid, miben nyilvanul meg?

Mondjuk en eleve panik es kenyszerbetegseggel kuzdottem elotte, igy szules utan masnap mar dupla adagot kellett szednem, mint megelozes.

A korhazban minden rendben volt, de itthon ennek elenere sem.

Sztem a legegyertelmubb tunet, h nem tudsz prulni a babadnak.

2019. dec. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Örülni.

Egyebkent orvos segitett, pszichiater, akihez amugy is jartam o allitotta be az antidepresszanst es beszelgetesen is voltam pszichologusnal.

Kicsit meg voltam ijedve, mert nem lettem jobban, de osszesen 3 hetet kellett varni es minden megvaltozott.

Megszepult a vilag. Nagyon bolodg vagyok.

Azt mondta az orvos, h par honap es utana fokozatosan csokkentjuk, csak legyek tul ezen a szules utani hormon őrületen.

Ha ugy erzed, h vmi nem stimmel, lenyegtelen, h masnal mi volt a tunet, ha nem oke, kerj segitseget. Es ha barmilyen negativ erzelem van szules utan, az egeszen biztos, h nem oke. Ha nem kersz segitseget, el tud fajulni, altalaban magatol nem javul, csak rosszabbldik, vagy stagnal. Elozo voltam.

2019. dec. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én a terhességem alatt is küzdöttem depresszióval. Nem tudok örülni, hogy anyuka lettem, saját magamra se tudok nézni a tükörben. Naponta többször, általában ok nélkül elsírom magam. Energiám nincs, folyamatos ízületi és izompanaszokkal küzdök, pedig nem erőltetem meg magam fizikailag. Nagyon erős hangulatingadozásaim vannak, rossz anyának érzem magam, úgy érzem, hogy az én hibámból a kislányom lelke sérült lesz. Hirtelen haragú vagyok, sokszor kiabálok vele, idegességemben erősebben rakom le az ágyba, mint kéne (soha nem sérült meg, de megijedt). Emiatt egyre rosszabb embernek érzem magam, hisz ki az, aki így bánik a gyerekével?

Nagyon nehezen bírom és sajnos a férjemen kívül nem tud róla senki, Ő pedig csak orvoshoz akár vinni, pedig akkor is jobb lenne a helyzet, ha először Ő próbálna meg segíteni a mindennapokban.

Remélem, átvészeled ezt az időszakot és sikerül megnyugvást találnod talán egy hobbiban, vagy esetleg egy orvos vagy családtag segítségével.

2019. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 szerintem ülj le és beszélj a férjeddel. és pszichológushoz is menj el
2019. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!