Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abilify injekciót kap valaki?...

Abilify injekciót kap valaki? (Többi lent)

Figyelt kérdés

10.napja vagyok a pszichiátrián mivel a 800mg kventiax már nem hatott,ezért olanzapint és Abilify Maintena depo injekciót kapok helyette. Mióta beadták remegek,nehezen beszélek. Ez most az olanzapin vagy az abilify?

Illetve tapasztalatok?

Köszönöm előre is :)

19/L



2019. dec. 6. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
2 napja kaptam kventiaxot, 15 órát aludtam. Tegnap újra kaptam és 0 órát aludtam. Ez az antipszichotikum egyszer hat egyszer semmit nem csinál. Nem kérdezed meg ott? Olanzapin, de csak tipp. Kitartás.
2019. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez depo injekció. Nem ugyanaz.

Kventiax nálam már nem használt olanzapint pedig jelenleg is szedek. Olyan érdekelne aki ezt a depot kapja.

2019. dec. 7. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Szia, édesanyém kapott már abilify szurit, és azóta is azt kap, de mellette azt hiszem szed gyógyszert is. A szurit azt havonta egy alkalommal kapja. Már 2 éve kb ezt a szurit kapja folyamatosan. Azt nem tudom, hogy ez okoz e ilyesmi tünetet, de szerintem elképzelhető. Ezek olyan gyógyszerek, amik eleve tompítanak kicsit. Ha jól emlékszem, az elején anyukám is tompa volt. Viszont el kell, hogy mondjam, idővel egyre jobban lett. Te is skizofrén vagy? Ha nem hallod tőle a hangokat, vagy nem látod tőle a rémes dolgokat, akkor mindenképp használ. De szerintem nyugodtan mondd el az orvosodnak, hogy mit érzel közben, hogy tudjon neked segíteni, hiszen azért van :) Anyu amióta kezelést kap, sokkal de sokkal jobban van, és a tompasága is elmúlt idővel. :) Gondolom mint minden más gyógyszerhez, ehhez is hozzá kell szoknia a szervezetnek. :) de gondolom azt is, hogy hogy ha nem lesz jobb mondjuk egy hét, másfél hét alatt, akkor ki lehet próbálni másfajtát is. :)
2019. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Rengeteg gyógyszert szedtem a hallucinaciokra de egyik sem hatott sokáig azért kapom. Azok ritkultak hala isten és korhazban vagyok úgyhogy itt tudnak figyelni is mindenre :) köszönöm az infót!!

2019. dec. 9. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

(Az utolsó vagyok), én azt gondolom, hogy nagyon fiatal vagy még, és igazából a skizofrénia nem egy olyan betegség alapjában véve, ami gátolna abban, hogy normális életed legyen. Ha neked segít, írd fel egy papírra, hogy tudod, hogy ez a betegséged, írd fel, miket látsz, hallasz, és mikor rád jön, akkor el tudod olvasni. Szerintem sokat számít, hogy van e betegségtudatod vagy nincs, illetve hogy Te! mit gondolsz erről a betegségről. Ez ugyanolyan, mint hogy valakinek mondjuk magasvérnyomása van, vagy szemüveges, vagy bármi más, te épp ezt kaptad, nem amazt. Ha nem úgy gondolsz rá, hogy "bolond vagy", meg ilyen butaságok, hanem elfogadod, hogy ez igenis egy ugyanolyan valós betegség, mint bármi más, akkor nem hiszem, hogy gátolni fog. Szerintem neked ilyen fiatalon, nem úgy mint sajnos anyukám esetében, aki már hatvan éves, neked még van lehetőséged is pszichológushoz, pszichoterapeutához járni. Mikor nála fiatal korában kialakult ez a betegség, akkor abban az időben még nem igazán tudtak mit kezdeni vele. Ma már ez nem így van, szerencsére. Használd ki, hogy ma már széles körben lehet foglalkozni vele, gyógymódot keresni. Mint mindennek, ennek a betegségnek is meg van az oka, amiért kialakult. Szerintem van esélyed bőven felülkerekedni rajta. Ne félj róla beszélni, ne félj szembenézni vele, vagy önmagaddal. Illetve ne félj másnak is elmondani, légy mindig őszinte, segíteni fog.

Nagyon sokat olvastam erről a dologról, pl. a mozgás nagyon sokat tud segíteni, tehát ha pl. elkezdesz valamit sportolni, vagy táncolni, akkor a megemelkedett adrenalin javarészt felül tudja írni a betegséget, valamint mindenféle vitamin szedése is segít.

A lényeg, hogy mindig legyen valami kis elfoglaltságod, célod. :) Szerintem keress nyugodtan akár ilyen csoportokat is, ahol másokkal is beszélgethetsz erről. :)

2019. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, én kapok.

Nem akartam.

De adják.

Nekem a kvetiapin hatott. Legalábbis úgy éreztem.

4szer kaptam ilyen injekciót. Azt mondták, hogy idővel sokkal jobb lesz.

Nem fogok újra és újra visszaesni, kórházba kerülni. Azért adják.

Nem tudom. Még csak az elején járok....

2020. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!