Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedjek antipszichotikumot...

Szedjek antipszichotikumot orvosi javaslat nélkül?

Figyelt kérdés

Mióta szedem jobban vagyok. Nincsenek kényszeres gondolataim, viselkedés. A gond csak az hogy egyre nagyobb adag kell hogy hasson, most 100mg minimum, hogy àtaludjam az èjszakát. Ès a készleteim vègesek, és fèlek hogy nem írnà fel orvos ugyanezt, ha kérem.

Kvetiapinról van szó egyébként.



2019. dec. 12. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne. De azt megteheted, hogy elmondod egy orvosnak, hogy jobban vagy tőle, és írja ki. Vagy ajáljon valakit aki rendszeresen kiírja.
2019. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Honnan vagy gyógyszered, ha nincs orvosi javaslat - és akkor gyanítom recepted se?


Szükséges mennyiség növekedése ugyanazon hatás eléréséhez... tankönyvi példája az toleranciának. Ideje lenne konzultálni egy orvossal, ha az orvos kifejezetten nem javasolta, akkor annak lehet oka van. Ez a szer nem játék, nem érdekel senkit az, hogy ideiglenesen jobban legyél, ha hosszútávon még jobban tönkreteszed az idegrendszered. Ha úgy gondolod, hogy az orvos nem részesít megfelelő kezelésben, válts orvost.

2019. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hogy jutott eszedbe antipszichotikumot szedni csak úgy önkényesen? Nekem ugyan orvos írta fel, kórházban állítottak be rá, de ma már azt mondom, bár ne tették volna.
2019. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy,hogy már nem bírtam tovább elviselni magam, azokat a gondolatokat és cselekvéseket,amik betolakodtak a fejembe. Egyszerũen szereztem. Eleinte jól kidőltem tőle, de ma pl 100mg bevetele utan felkeltem hajnali 3kor és nagyon rosszul voltam, hányás-hasmenés, de ezek fel vannak tüntetve mellékhatásként.

Dokihoz jan. elején van csak időpont, adig tùl kell élnem valahogyan

2019. dec. 13. 08:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd, amit csinálsz, nem játék.


Kérdésedre a válasz: ne szedj antipszichotikumot - és egyébként semmilyen VK gyógyszert, pláne ne idegrendszerit.


Azt mondod jobban vagy, de közbe aludni nem tudsz, mert hánysz és megy a hasad. Biztos megérte? 100 mg-ot szedsz. Nem ennyit kellene, ha kidőlsz tőle. Lehet számodra elég lett volna 50, vagy 25 mg-os dózis is, az is hatott volna, és nem dőltél volna ki, sőt, talán még a mellékhatások sem - vagy enyhébben - jelentkeztek volna. Már most érzed, hogy a 100 mg nem elegendő. Most vagy kapsz egy erősebb szert, vagy bedugnak a kórházba, esetleg tovább emelik a dózist, stb. Ezek a kilátások várnad rád.

2019. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ehhez nem bátorság,hanem ostobaság kell. Szedek én is,de kis adaggal kezdtem,orvos javaslatára és növeltük az adagot. Az antipsziho gyorsan hat,de ekkora baromságot. Szenvedtem én is sokat a gondolatoktol,de vártam az időpontig.
2019. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem várok. Azóta jobban vagyok, csak gyomorrontás volt. Egy barátnőm, aki szintèn szedi, megnyugtatott, hogy szerinte is jó, hogy szedem, mert ha elmondom a tüneteimet orvosnak, ùgyis kiírja, addig meg miert szenvedjek tovább. Teljesen felszabadult lett az életem a szorongás és kényszerek nélkül.
2019. dec. 14. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!