Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Brintellix kinek vált be?...

Brintellix kinek vált be? Hatás, mellékhatás? Depresszióra és szorongásra írták fel nekem . Reggel 10 mg .

Figyelt kérdés
Brintellix,Depresszió,Szorongás,Pánik

2019. dec. 15. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Hízás, semmi szexuális vágy
2019. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Zabkorpát egyél. Abba asszem van elég magnézium is , meg B-vitamin. Táplálja, megnyugtatja az idegrendszert. Vagy pl sósmogyoró, szotyi, joreggelt keksz, ciniminis-szelet. ezekbe is nézd meg, milyen tápanyagok vannak, pl egy mogyoróban. Vagy pl a ciniminis-szeletben is van B-vitamin, az is szal jót tesz; meg pl a banánban is van ilyen szelén, ami meg pl önbizalmat tud adni. A zabkorpát pl elég,ha beleszórsz egy kicsit a tenyeredbe, és onnan beleszórod a szádba. És szóval tényleg nem kell sok, engem mindig egy tökre boldog, kellemes, nyugodt lelkiállapotba hoz. Lehet pl úgy is enni, hogy bármilyen fajta, lehet barna-fehér, mindenféle kenyérre rászórod, és akkor szórsz rá még akár egy kicsi fahéjat, némi kakaót, és szétkened vajjal az egészet, hogy odaragadjon, nem sózod, nem cukrozod, mert erre nem kell szerintem (ezt a kaját én fejlesztettem ki, és szerintem tuti nem kell se sózni, se cukrozni, hanem pont úgy ahogy van, már jó.) Viszont, mégegy, hogy a hűtőből rögtön kivett vajat nem lehet olyan hatékonyan szétkenni, szóval kell várni vele egy kicsit, amíg picit megolvad, megpuhul, kenhetővé válik. Margarinnal, egyebekkel még nem próbáltam. De szal pl ez is tökre tápláló.
2019. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
*ja és még pl multivitaminos üdítőkben is vannak ilyen nagyon klassz kis tápanyagok. Azt is nézd meg, melyikben mi van, de ezek is szal nagyon jók. Vagy pl időnként jóleshet 1-1 orbáncfű-citromfű tea. Kombinálva is lehet őket inni.
2019. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem az a tapasztalatom, hogy amennyit adnak az antidepresszánsok annyit ártanak is csak más oldalról.
2019. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
8 hete szedem, segített a depresszión de egyenlőre a szorongás érzés nehezen szűnik.
2019. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem kifejezetten jót tett.Olyan mintha a régi lennék. Újra van kedvem élni,érdekelnek a világ dolgai. A depresszióm eltűnt. A szorongásom minimális. Nem híztam tőle. Sokkal energikusabb vagyok.
2019. dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TegnapMaHolnap válasza:
Sziasztok! A pszichiáter egy hétig 5 mg Brintellixet írt fel, majd egy hét után n 10 mg-ra kellett emelnem. Két napja szedem a 10 mg-t, de a depressziós tüneteim felerősödtek. Normális ez? Köszönöm előre is.
2020. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 alreg válasza:

7/7:

A tájékoztató szerint normális. Még az is, hogy az elején felerősödhetnek a szuicid hajlamok. Ami érdekes egy antidepresszáns esetében.

2022. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én most hagytam abba. Folyamatos rossz közérzet, gyengeség (egész nap ágyban feküdtem és aludtam), hányinger, fejfájás. Nem vagyok kezdő pszichiátriai gyógyszerek terén meg elég keménynek érzem magam, de nem bírtam. Mióta abbahagytam, elmúlt a székrekedésem és az előbb említett dolgok is.
2022. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem decemberben írtak fel 10 mg-osat (annak ellenére hogy èn hangsúlyoztam, hogy jól alszom, tudok enni nem szeretnék gyógyszert szedni) akkor még Kever szorongásos ès depressziós zavar diagnózissal. Az első hèten kb semmit nem aludtam mert folyamatosan pisilnem kellett èjszaka ès nappal is, azt hittem húgyúti fertőzés ittam Monuralt, medveszőlős bogyokat nem segítettek. Energiám semmi nem volt ès lelkileg is iszonyatosan megviselt, hogy nekem antidepresszánst kell szednem, ezen kívül èjszaka izzadtam hőmérséklettől függetlenül napközben pedig rázott a hideg. Azóta kiderült, hogy borderline személyiségzavarom van, amire nem hinném, hogy hatásos a gyógyszer. Február végén elhagytam csak úgy kérdezés nélkül, gyűlöltem minden egyes percét a gyógyszerszedésnek. Motiváció talán javított de hangulaton, szuicid gondolataimon semmit,hangulatingadozásaimon rontott. Mellèkhatások nélkül sikerült elhagyni egyik napról a másikra (általában fokozatosan ajánlott csökkenteni a dózist azt hiszem) Azóta elkezdtem a pszichoterápiát ami adott egy kis reményt hogy jobban legyek ès megfogadtam, hogy soha többet nem szedek antidepresszánst. Ellenben klasszikus depresszióban nagyon sokat tudnak segíteni, nekem borderline alapproblémával semmit nem èrt sajnos.
2022. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!