Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetséges a meg nem...

Hogy lehetséges a meg nem értettség érzésén túljutni?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem magam nagyon magányosnak, úgy érzem, hogy a környezetem nem figyel rám, nem ért meg, nem szeret. Azt gondolom, hogy még ha ez így is van, akkor sem a környezetem megváltozása fogja ezt az érzést feloldani, hanem ennek a megoldása az én feladatom. Van itt olyan, aki huzamosabb ideig élt meg ilyen érzéseket, és sikerült ezen túljutnia? Tudnátok tanácsot adni esetleg? Esetleg valami tipp, hogy mi lehet a forrása ezeknek az érzéseknek (általánosságban természetesen)?
2019. dec. 16. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem költözés segített.


Magadon akkor érdemes változtatni, ha nincs alapja az érzéseidnek. Ha a környezeted problémás, akkor annyit tehetsz, hogy megpróbálod elfogadni, hogy ez van.


Sokszor az történik, hogy nincs kimondva egy érzés, kérés stb, amit figyelembe vehet vagy teljhesíthet a másik fél.


Ha ez esetleg jellemző rád, akkor jelezd, ha bántó/dühítő stb a másik fél viselkedése, szólj, ha valamit nem szeretnél megtenni, jelezd, ha igényed van segítségre, meghallgatásra.

2021. okt. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!