Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges bekerülni úgy...

Lehetséges bekerülni úgy pszichiátriára, hogy nincs (súlyos) gondom?

Figyelt kérdés

Nekem ez az egész egyszerűen túl sok. Idegeskedni munkahelyen, aggódni a magánéletben, hogy kivel, mi fog történni, félni a jövőtől, rágódni a múlton, látni, ahogy mindenkinek megy az élet, mindenki sikeres, kivéve engem.

Egyszerűen nem megy nekem ez az egész. Megcsömörlöttem a teljesen átlagos hétköznapjaimtól - mi lenne velem, ha tényleg nehéz életem lenne?

Igazság szerint legszívesebben feladnám az egészet. Öngyilkossághoz sajnos gyáva vagyok (régen könnyebben megtettem volna). Így marad az, hogy esetleg bekerüljek egy pszichiátriára. Lehetséges? Lehet jelentkezni olyan indokkal, hogy nekem "jobb lenne" ott?

30F


2019. nov. 25. 20:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Persze
2019. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg ha bemész egy kórházba és azt mondod öngyilkosságon gondolkodsz akkor rád hívják a mentőt. Elvisznek a pszichiátriára és kivizsgálnak. Bent is tartanak 1-2 hétig biztosan. Ott elmesélheted mik a problémáid, kérdés hogy meghallgatják-e és valóban segíteni akarnak majd.

Én január és március között minden nap megálltam a kórház ajtajában de nem mertem bemenni:)

2019. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
Simán besétálhatsz a kórházba, öngyilkos gondolatokkal bent is tartanak. Kb 3 napig. Egy pszichiátria nem hízlalda, vagy üdülő, ha nincs komoly bajod, akkor pár nap múlva elzavarnak.
2019. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nekem a legjobb az lenne, ha szépen begyógyszereznének, leszedálnának, úgy, hogy egész nap egy árva gondolatom se legyen, csak a nyálam follyon.
2019. nov. 25. 23:11
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy szerintem kérdező elbagatellizálod, van itt baj :((( Első körben egy pszichiáter és pszichológus kellene.

De egyébként tényleg simán be lehet kerülni öngyilkos gondolatokkal. És tényleg zombivá is gyógyszereznek. Kórház meg férőhely függő, hogy mikor eresztenek aztán szélnek.

2019. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Jártam pszichológushoz. Használt valamennyit, de végül abbahagytam mert az igazi gondomon nem segített.

"Sajnos" egyre kevesebbet gondolok az öngyilkosságra. Meghalni szeretnèk, de az öngyilkosság nehezebb dió. Sajnos.

2019. nov. 26. 14:35
 7/36 anonim ***** válasza:
44%

Az öngyilkos gondolatok nem feltétlen fognak segíteni a helyzet javításában.


Ha EÜ-ben dolgozók megtudják akkor egész életre hülyének leszel nézve több dologban is.


Előbb-utóbb úgyis meg fogsz halni, de ha nem ölöd meg magad abból soha nem lehet bajod

2019. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
Inkább nézz utána a Tünderhegyi klinikának. Az is "bentfekvős" de mégsem csak arról szól a sztori, hogy agyon gyógyszereznek és undorító körülmenyek között vagy egy rakás leszedált ember között. Ott van terapia is ami hátha segít rajtad. Mert sajnos az nem fog hogy ha nincs nagy bajod akkor ráállitanak valami bogyóra amitől majd még nagyobb lesz. Nem kéne felülni egy szakadekba vezető vonatra.
2019. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
59%
Az nem lenne megoldás ha összegyűjtenel egy kis pénzt és leutaznál valahova ahova mondig is vágytál és magad mögött hagynád az összes problémádat és nem tetsző életedet? Szerintem a tengerparton csak vidamabb lennél mint a pszichiátrián. Nem csak erre az egy helyre lehet menekülni.
2019. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%
A menekülés sosem szokott jóra vezetni...
2019. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!