Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kéne beszélnem valakivel,...

Kéne beszélnem valakivel, vagy inkább csak a szünet után?

Figyelt kérdés

Röviden felvázolom a helyzetet. Egy tini lány vagyok, és néha meghánytatom magam. Tudom-tudom, nem kell megkövezni, ismerem a következményeket, a hatásait, de ez egy betegség. Az érintett személy nem tehet róla. Szóval visszatérve a helyzethez, valamiért most úgy gondolom, hogy jó lenne ha valakivel meg tudnám beszélni, de a családomban, és a barátaimban sem bízok meg. Gondoltam rá, hogy esetleg egy megbízható tanárommal beszélhetnék erről, de:

1. nem vagyok vékony, nem nézek ki bulimiasnak, azt hinné önsajnáltatás.

2. pont karácsony előtt már nemhiszem hogy pont az én kis saját magánéletemmel akarnak foglalkozni, megvan a saját bajuk is.

3. Nem tudom mit várnék el tőle, csak nem szeretnék tovább egyedül lenni ebben az egészben.

Szünet után keressek meg valakit, vagy magamban próbáljam megint helyre billenteni a dolgokat?



2019. dec. 18. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne tanárral beszélj, mert ő ezen nem tud segíteni, hanem a háziorvost és igen, a szüleidet, mert kizárólag az ő joguk és kötelességük, hogy orvoshoz juttassanak. Pszichológusra vagy pszichiáterre van szükséged, ezt egyedül nem tudod megoldani. Ha te nem mered elmondani a szüleidnek, akkor kérd meg a háziorvost, hogy mondja el ő.
2019. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szünet után az iskolapszichológust keresd fel.
2019. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyedül nagyon nehéz ezen túl lendülni. Szerintem beszélj róla a szüleidnek.
2019. dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mond ezt el a szüleidnek, és együtt keressetek egy pszichiátert.
2019. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!