Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokjak le róla?

Hogy szokjak le róla?

Figyelt kérdés
3 és fél éve kokainozok először fűvel meg LSD-vel kezdtem de utána jött ez a sz@r voltam már kétszer rehabon de egyszerűen mindig vissza esek tudnátok valami segítséget? Amivel legalább könnyebb lenne el viselni a rehabot vagy valami?
2019. dec. 19. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kell venni...
2019. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

te most komolyan azt hiszed, h itt vki varázsütésre megmondja, h hogy szokj le?

a rehabon szerintem már százszor elmondták. nem fogsz tiszta maradni, ha nem akarod. senki nem fog helyetted dönteni, meg fogsz dögleni a drogtól hamarosan!

de addigra minden tönkremegy körülötted! nem lesz jó!


rehabra csak akkor menj, ha tényleg le akarsz állni, ne lopd az idejüket alibizéssel.


vagy ne akarj drogozni, vagy akarj! középút nincs!

2019. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtatóra voltam függő elég durván. Többször is visszaestem. Engem két dolog térített észhez. Az első, h azt mondta Édesanyám, hogy meg szeretné érni, hogy lejövök róla, és akkor boldog lesz, ha nem akkor szomorúan fog meghalni. Már ettől megcsináltam volna. A másik, amikor cinikusan azt mondta az orvos, h én soha a büdös életben nem fogok tudni leszokni, mert egy gyenge szar vagyok. (Nem így, de ez volt a lényeg) Ezen úgy felszívtam magamat, hogy lejöttem. Igaz, hogy négykézláb hánytam hetekig, de akkor sem vettem be többet egy szemet se. Egy év múlva megkerestem az orvost és odaadtam neki a vérvétel eredményemet (tiszta). Elégtétel volt nézni a fejét.

Szóval előbb kell egy cél, hogy miért éri meg. Aztán fejben ezt lefixálni. Aztán soha többet nem drogozni. Akkor se ha belehalsz! Inkább legyél tiszta halott, mint egy drogos, gyenge élő. Sok sikert kívánok!

2019. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel lehetett rálátásod dolgokra az LSD-miatt ezért nem fogom vissza magam, és teljesen direkt leszek.

Az aki boldog akar lenni a kólától egy gondolathalmaz. Ennek a halmaznak (gondolatok, érzelmek, szokások) van egy irányítója aki állandóan magyaráz. Ez az egó. Egy folytonos gondolati projekció tulajdonképpen.

Aki le akar szokni, és harcol hogy tiszta maradjon - az egy másik gondolathalmaz, vagyis másik "egó".

Ebből ugye több is lehet egyszerre - de ezek mind formák a tudatodban.

Vagyis tulajdonképpen önmagaddal harcolsz. De aki harcol az sem valós, és akivel harcol az sem valós.

Hogy miért nem valós? Azért mert van valami ami nem változik. Ha van egy olyan részed ami nem változik - és van egy ami láthatóan változik ~ akkor igazibb önvalód az ami változatlan. Ami pedig változik az illúzió, vagy formák ideiglenes megjelenése egy "felületen".

Na most minden ami a létben van múlandó, tökéletlen, és feltételektől függ.

Te mint ember is egy forma vagy, a világ, de még az univerzum is. Minden ami kint vagy bent van.

A gondolat egy benned felmerülő forma. De miben merül fel? Hol van az a felület amiben megjelenik? Mi vagy te valójában?

Van egy tapasztalás ami nem fogható szóba, nem írható le, és semmilyen módon nem definiálható. Mégis ez üresség, vagy teljesség, az abszolút, minden keletkezésének felülete. Az a baj hogy mint ember azonosságban élsz a gondolatiddal, és ez miatt nem veszed észre a teremtő mivoltodat.

Mivel Te teremted a gondolataidat, "én"ségeidet - de ezekbe belefelejtkeztél ~ ezért nem tudod látni azt a kezet amivel mindezt létrehozod.

Valamilyen belső "út" által vissza kell térned az ürességbe, oda hol még nem keletkezett semmi. Ami mindig is voltál, és vagy, csak jelenleg nem veszed észre a gondoltaid lehúzó áramlásától.

Ebbe már akár adhatott betekintést az LSD-is, azonban mivel egy eszközt használtál, így nem maradhatott tartós, és nem élhetted át teljességében.

Erről pont pár napja írtam egy választ, ha gondolod olvass bele hátha találsz összefüggéseket


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


Szóval ha a belső utadat követve, és saját tudatodat képessé téve stabilan visszajutsz a forráshoz (ürességhez) akkor látod hogy az egészet te csinálod. (Hogy minden egy semmi - csak te azt hiszed valami.)

Ebből a forrásból (felületből) szemlélve bármilyen gondolatot létrehozhatsz, vagy leválasztódhatsz róla. Ezzel szabaddá válsz az "én"edtől, mert nem a gondolataid irányítanak téged ~ hanem te irányítod a gondoltaidat.

Ez persze nem egyszerű út (és sok gyakorlást igényel) de lehetséges. Ezen az egy úton szüntetheted meg abszolút mértékben az énségedet, és ezzel együtt a függőségedet is.

Az a kérdés van-e még időd bejárni ezt az utat? Viszont elvileg van, hiszen nincs is út :)


Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor pedig marad a rehab, vagy egyéb irányzatú tüneti kezelés...

2019. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!