Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki folyton fenyegetőzik...

Ha valaki folyton fenyegetőzik hogy megöli magát, de nem tesz semmit, akkor ugye nem komolyak a szándékai?

Figyelt kérdés

Családtagom, sajnos idáig jutottunk, félrelép, anyám nem elég neki. Kezd megromlani a kapcsolata a másik nővel emiatt nagyon sokszor tesz halálvágyra utaló kijelentéseket főleg az elmúlt néhány hónapban, viszont eddig még nem tett semmit.

Várható hogy tesz, vagy ha annyira akart volna már tett volna? vagy ez hogy szokott lenni?


Régebben is mondta már néha.



2019. dec. 22. 15:04
 1/7 Valakiinemmondommeg válasza:
Szerintem azért mondja mert nagyon el van keserdeve valamiért, és azt várja valakitől hogy segítsen neki.... De mivel valószínűleg nincs ilyen ember így akarja magára felhívja a figyelmet vagy megnyugtatásra vágyik!
2019. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
remélem csak ennyi, én próbálok neki segíteni, beszélgetni vele, de hát akkor is mondja
2019. dec. 22. 15:17
 3/7 A kérdező kommentje:
utálok már otthon lenni
2019. dec. 22. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:
De, előfordulhat hogy megteszi, bár ez inkább csak érzelmi zsarolásnak tűnik.
2019. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

engem feleslegesen zsarolna, mert nem fűződik érdeke ahhoz hogy mondogassa nekünk és még is mondogatja.


na képzeljétek el most derült ki hogy végleg kidobta a nője, és lassan haza kell mennem , előre félek miket fog mondani -.-

2019. dec. 22. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
Egy hiteles öngyilkos: Nem hangoztatja,nem családi,baráti körben teszi meg,hanem elköltözik külföldre,és ezért kölcsönt vesz fel,vagy Ausztriába megy,nem hagy búcsúlevelet,és olyan módszert választ amitől egyből meghal,és lehetőleg olyan helyen ahol nem bukik le,hogy pszichiátriára vigyék.
2019. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, nagyon nehéz lehet neked basszus:(( nyilván ha anyádat csalja akkor már nem is szereted nagyon. Nem lehet megmondani neki, hogy költözzön el? Hány éves vagy egyébként? És milyen típusú ember? Mert az én anyám ( annak ellenére hogy nagyon szeretem) tiszta hisztériás, imád mindenkit a családban, de folyton azzal fenyegetőzik, hogy elválik, öngyilkos lesz stb. Pedig valós oka kevés van rá, max az hogy nem rakunk rendet .Ha ő is ilyen, akkor csak üres fenyegetőzés szerintem.
2019. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!