Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van az országban hasonló...

Van az országban hasonló csoportterápiás foglalkozás?

Figyelt kérdés

Nemrég szabadultam ki egy erősen destruktív párkapcsolatból. Az exem nagy valószínűséggel pszichopata (korábban nárcisztikus személyiségzavarral diagnosztizálták) aki kénye kedve szerint manipulált. Egy idő után elhittem, hogy megérdemlem a folytonos megcsalást és a bántalmazást, mert minden igyekezetem ellenére sem voltam soha elég jó. Odáig fajult a dolog, hogy a végére már ráment a kapcsolatunkra a karrierem, a komplett egzisztenciám (ő sosem volt hajlandó dolgozni), a barátaimat is szinte kivétel nélkül elveszítettem, mert a folytonos féltékenykedése miatt háttérbe szorítottam az életemben mindenkit...


Egyértelműen szakember segítségére lenne szükségem, mert érzelmileg teljesen tönkrementem, viszont kívülállónak megnyílni úgy érzem, jelenleg képtelen vagyok.

Sikerült magamat olyan szinten meggyűlölnöm az elmúlt időszak kemény kritikái miatt, hogy saját magam iránt képtelen vagyok szimpátiát érezni. Nagyon szívesen beszélgetnék viszont olyan "sorstársaimmal", akik szintén hasonló dolgokon mentek / mennek át, mert rajtuk keresztül talán sikerülne ténylegesen felfognom a volt párom tetteinek súlyát ahelyett, hogy folyton felmentem saját magammal szemben (pl.: rosszul esett neki, hogy nem írtam vissza időben, emiatt teljesen összetört, hiszen milyen ember hagyja cserben a párját, ezek után pedig teljesen érthető, hogy elment lefeküdni az exével és két hétig el sem tudtam érni míg vele volt, szegény csak biztonságra vágyott...)


A kérdés tehát az, hogy tud valaki esetleg olyan szakembert / szervezetet / csoportot, akik ilyesmivel foglalkoznak? Akár online beszélgetés formájában is... Képtelen vagyok visszatérni a "normális" életbe és napi szinten vívódom, hogy ne könyörögjem vissza (végül ő dobott, miután már nem volt pénzem eltartani és finanszírozni az alkoholizmusát), de tudom, hogy muszáj tartanom magam, ha mást nem azért, hogy a családomnak ne kelljen tovább néznie ahogy leépülök még jobban. :(


2019. dec. 24. 07:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószínű párkapcsolatban is magányos voltál, ahogyan most is. Nem feltétlenül ajánlott sorstársakkal együtt lenni. Van olyan nő, akinek alkoholista a férje, üti, veri, kihasználja, ennek ellenére nem is tudná mi lenne nélküle. Ilyen csoport nem létezhet, mert mindenki egyedi, mindenkinek a sorsa különböző. Ha van pénzed, akkor privát pszichológushoz érdemes fordulni. Szerencsésebb esetben nincs szükség pszichiáterre, gyógyszeres segítségre. Ezt pszichológus is el tudja dönteni. Az is egyértelmű, hogy tudod a dolgod, azt, hogy mit kellene tenni, de nincs lelki erőd hozzá. Nagyon nehéz jó szakembert találni, segíthet online, de személyes, lakhelyhez közeli kellene.
2019. dec. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!